"Czysta krew" ma powrócić do HBO w nowej wersji. Scenariusz pisze twórca "Riverdale", Alan Ball w ekipie

"Czysta krew" (Fot. HBO)

Jeśli wydawało wam się, że ostatnio za mało jest wampirów w serialach, twórca "Riverdale" spieszy to naprawić. W HBO powstaje reboot "Czystej krwi". Poznajcie pierwsze szczegóły!

Wszystkie seriale ostatnio wracają, nawet te, które dopiero co pożegnaliśmy. Podczas gdy HBO Max tworzy już nową "Plotkarę", do HBO ma szansę wrócić "Czysta krew" aka jeden z tych seriali, których najlepiej nie oglądać z rodzicami.

Czysta krew – twórca Riverdale pisze reboot

Jak donosi TVLine, reboot "Czystej krwi" na razie jest na bardzo wczesnym etapie. Scenariusz pilota piszą razem Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale", i Jami O'Brien, współtwórczyni wampirzego serialu AMC "NOS4A2". Oboje mają być także producentami wykonawczymi.

Co więcej, w ekipie producentów będzie również Alan Ball, twórca oryginalnej "Czystej krwi", i zarazem jej showrunner przez pięć z siedmiu sezonów. Wszystko to są nieoficjalne informacje, których HBO na razie nie potwierdza, ale pochodzą one od jednego z najlepiej zorientowanych dziennikarzy w branży, Michaela Ausiello.

Czysta krew reboot

Przypomnijmy, oryginalna "Czysta krew", oparta na książkach Charlaine Harris, emitowana była w HBO od 2008 do 2014 roku. Grali w niej m.in. Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Kristin Bauer van Straten, Lauren Bowles, Carrie Preston, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, Joe Manganiello i zmarły Nelsan Ellis. Serial słynął ze scen łączących ostry seks, przemoc i czarny humor w sposób, w jaki nie robił tego wtedy nikt inny.

Co ciekawe, nie jest to jedyny reboot kultowego serialu, który Aguirre-Sacasa tworzy dla Warner Bros. We wrześniu HBO Max ogłosiło nową wersję "Pretty Little Liars", w której ma być znacznie więcej horroru niż w oryginalnej serii stacji Freeform.

Czysta krew jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA