"Księga czarownic" zaprasza do elżbietańskiej Anglii – zobaczcie zwiastun 2. sezonu

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Wampir i czarownica podróżują w czasie. Telewizja Sky wypuściła zwiastun 2. sezonu "Księgi czarownic", w którym akcja przenosi się do XVI-wiecznej Anglii.

"Każdy dzień mojego życia to bitwa. Wojna z samym sobą" – mówi Matthew (Matthew Goode) w zwiastunie 2. sezonu "Księgi czarownic. "Najgorsze rzeczy, które zrobiłeś, to nie jest coś, co ciebie określa" – odpowiada Diana (Teresa Palmer). A potem zaczyna się nowa przygoda tej pary, czyli podróż do XVI wieku.

Księga czarownic – zwiastun 2. sezonu serialu

W finałowym odcinku 1. sezonu "Księgi czarownic" zakochani w sobie wampir i czarownica dokonali skoku w czasie i wylądowali w Anglii z epoki elżbietańskiej. Tam będą musieli odszukać wymykającą im się z rąk księgę oraz potężnego czarownika, który pomoże Dianie kontrolować jej moce.

Do obsady dołączy James Purefoy ("Hap i Leonard") w roli Philippe'a De Clermonta, ojczyma postaci Matthew Goode'a, a także Steven Cree ("Outlander") jako wampir Gallowglass De Clermont, Sheila Hancock ("EastEnders") jako wiedźma Goody Alsop i Paul Rhys ("Borgia") jako Andrew Hubbard, wampir rządzący Londynem A.D. 1590.

2. sezon "Księgi czarownic" opierać się będzie na książce "Cień nocy", czyli drugim tomie cyklu autorstwa Deborah Harkness. Serial ma już zamówienie na 3. sezon.

Premiera 2. sezonu Księgi czarownic 8 stycznia w UK

REKLAMA