"Równonoc", czyli "Stranger Things" + "W głębi lasu"? Zobaczcie pełny zwiastun duńskiego serialu Netfliksa

"Równonoc" (Fot. Netflix)

Pod koniec roku zobaczymy tajemniczą historię po duńsku. Netflix zaprezentował zwiastun serialu "Równonoc" opartego na popularnym podcaście "Equinox 1985".

W 1999 roku 21 licealistów zniknęło bez śladu. Dwadzieścia lat później Astrid odkrywa niepokojącą prawdę o zaginięciu swojej siostry Idy i jej kolegów z klasy. Tak brzmi krótki opis serialu "Równonoc", który zobaczymy 30 grudnia na Netfliksie.

Równonoc – zwiastun duńskiego serialu Equinox

Danica Curcic wciela się w dorosłą Astrid, która dwie dekady po tym, jak znikła jej siostra, znów zaczyna cierpieć na niedające się odpędzić koszmary związane z tą sprawą. Kiedy w tajemniczych okolicznościach umiera jedna z osób, którym w 1999 roku udało się przeżyć, bohaterka postanawia wyjaśnić, co się wtedy przydarzyło. Rozpoczyna prywatne śledztwo, w trakcie którego odkrywa prawdę.

W serialu, którego 1. sezon składa się z sześciu odcinków, występują także Lars Brygmann, Karoline Hamm, Fanny Leander Bornedal, Viola Martinsen, Hanne Hedelund, August Carter, Ask Emil Mossberg Truelsen i Alexandre Willaume.

Twórczynią "Równonocy", opartej na podcaście "Equinox 1985", jest Tea Lindeburg. W ekipie producentów jest też Piv Bernth ("Forbrydelsen", "Most nad Sundem").

Premiera serialu Równonoc 30 grudnia na Netfliksie

REKLAMA