Kiedy premiera "House of the Dragon"? Czy "Gra o tron" będzie mieć więcej spin-offów?

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

0

Szef HBO potwierdza, że "House of the Dragon" zobaczymy zgodnie z pierwotnym planem. Nie wyklucza także, że świat "Gry o tron" z czasem powiększy się o kolejne seriale.

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, potwierdził w rozmowie z Variety, że stacja ma wielkie plany, jeśli chodzi o uniwersum "Gry o tron". Pierwszy projekt, ale prawdopodobnie nie jedyny, to "House of the Dragon", czyli spin-off o Targaryenach, którego akcja dzieje się na 300 lat przed wydarzeniami z GoT. Bloys potwierdził, że planowana data premiery to wciąż 2022 rok, choć oczywiście w czasach pandemii nie da się tego powiedzieć na 100%.

Gra o tron – czy powstaną kolejne spin-offy serialu?

Prace nad serialem opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina posuwają się jednak do przodu. Gotowe są grafiki koncepcyjne smoków, znamy też część obsady: Paddy Considine ("Outsider") zagra króla Viserysa, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jego młodszego brata Daemona, Olivia Cooke ("Bates Motel") wcieli się w Alicent Hightower, córkę namiestnika króla, a Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") zobaczymy w roli Rhaenyry Targaryen, córki Viserysa.

10-odcinkowy serial to w tym momencie jedyny zamówiony spin-off "Gry o tron", po tym jak wyrzucono do kosza pilot serialu z Naomi Watts w roli głównej. Ale bardzo możliwe jest, że powstaną kolejne. Bloys nie chciał odpowiedzieć wprost na pytanie, czy świat GoT kiedyś może być równie ogromny co uniwersum "Gwiezdnych wojen" czy Marvela. Zapewnił jednak, że jest to świat bogaty i pełen możliwości.

– To są fantastyczne dobra, które są z nami już od dziesięcioleci. Nie wiem, czy będzie to aż tak duże, ale z pewnością mamy tutaj coś wspaniałego, niesamowity świat. Tak więc nie sądzę, żeby miało skończyć się na tylko jednym serialu – powiedział szef programowy HBO.

Zanim obejrzymy "House of the Dragon" czy tym bardziej kolejne spin-offy "Gry o tron", powrócą seriale, na których kontynuację czekamy od zeszłego roku. Zarówno "Euforia", jak i "Sukcesja" pojawiają się w zapowiedzi premier 2021 roku w HBO.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO