6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Lista nowych postaci na 3. sezon "Gry o tron". Znakomita oglądalność kanadyjskiego "Continuum". Odejście z "Prywatnej praktyki". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Jest lista nowych postaci na 3. sezon "Gry o tron". Dwie dobre wiadomości dla fanów "Gry o tron": po pierwsze, finał 2. sezonu będzie o 10 minut dłuższy od dotychczasowych odcinków, czyli będzie trwał ok. 65 minut. Po drugie, HBO ogłosiło oficjalną listę postaci na 3. sezon. Są to postaci z "Nawałnicy mieczy", która podzielona zostanie na dwa sezony serialu. Opisy przetłumaczone za opisami z EW, które prawdopodobnie pochodzą od HBO. Jeszcze nie wiadomo, kto te wszystkie postaci zagra.

- Mance Rayder - słyszeliśmy o nim przez cały sezon. Były członek Nocnej Straży, który został Królem za Murem, przywódcą Dzikich.
- Daario Naharis - pewny siebie wojownik, dowódca kompanii najemników
- Jojen Reed, Meera Reed - nastoletnie rodzeństwo, którego spodziewaliśmy się już wcześniej
- Edmure Tully - członek rodziny Tully, młodszy brat Catelyn Star
- Ser Brynden Tully (The Blackfish) - wuj Catelyn Stark
- Lady Selyse Florent - żona Stannisa Baratheona
- Shireen Baratheon - córka Stannisa
- Olenna Redwyna (Królowa Cierni) - wyrachowana babcia Margaery Tyrell
- Ser Beric Dondarrion - świetny rycerz, przywódca wyjętego spod prawa Bractwa Bez Chorągwi
- Thoros z Myr - czerwony kapłan tej samej religii co Melisandre
- Tormund Zabójca Olbrzyma - jeden z przywódców Dzikich

2. Świetna oglądalność "Continuum". My możemy na "Continuum" narzekać, Kanadyjczycy serial uwielbiają. Przynajmniej na razie. Premierowy odcinek obejrzało 1,7 mln widzów (wraz z powtórką). Dla małej kablówki Showcase, którą najbardziej znamy dzięki serialowi "Lost Girl", jest to wynik rekordowy. Czy "Continuum" będzie nowym hitem z Kraju Klonowego Liścia? Poczekamy, zobaczymy. Na razie możemy tylko pogratulować nowemu serialowi SF świetnego startu.

3. James Frain w 2. sezonie serialu "Grimm". Znany z "True Blood" James Frain pojawi się w "Grimmie". Zagra Erica Renarda, brata kpt. Seana Renarda (Sasha Roiz). Eric pojawi się w Portland dokładnie wtedy, kiedy znajdzie się tam pewne złe stworzenie. Eric zresztą też będzie miał w sobie zło i może nie mieć najlepszych intencji w stosunku do Nicka. Produkcja 2. sezonu baśniowego procedurala rusza w tym tygodniu.

4. Kto nie wróci w 6. sezonie "Prywatnej praktyki"? THR donosi, że w 6. sezonie "Private Practice" nie zobaczymy Tima Daly'ego, czyli serialowego Pete'a Wildera, z którym wiecie co stało się w finale 5. serii. Odejście potwierdził i sam aktor, i Shonda Rhimes.

5. Plakat nowego serialu "Perception". 9 lipca na antenie TNT startuje nowy serial kryminalny "Perception", opowiadający o ekscentrycznym neurobiologu Danielu Pierce (Eric McKormack) współpracującym z FBI przy trudnych sprawach. Zobaczcie plakat promocyjny.

6. Czy będzie odcinek muzyczny "New Girl"? TVLine zapytał Zooey Deschanel, czy możemy się spodziewać muzycznego odcinka "New Girl". Aktorka, która jest też wokalistką, stwierdziła, że "nie tak prędko". To nie jest takie proste wpisać tego typu odcinek w serial. A pewnych granic surrealizmu przekroczyć nie można. Czy nie przekroczono ich w przypadku złamanego penisa Schmidta? Zooey mówi, że nie, bo scenarzyści spędzili trochę czasu nad Wikipedią, sprawdzając, czy coś takiego jest możliwe. Na pewno jednak aktorka chciałaby, aby kiedyś był muzyczny odcinek "New Girl".

REKLAMA