Najlepsze serialowe występy aktorskie w 2020 roku

Fot. Netflix/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Michaela Coel – Mogę cię zniszczyć

najlepsze występy seriale 2020

"Mogę cię zniszczyć" (Fot. HBO)

Trudno oddzielić zasługi Michaeli Coel w zakresie napisania "Mogę cię zniszczyć" i zagrania w tym serialu głównej roli, nie byłoby bowiem takiej Arabelli, gdyby nie wyjątkowy scenariusz, ale jeszcze trzeba było aktorsko sprostać wyzwaniu. Coel poradziła sobie świetnie z postacią wyrazistą, ale przecież równocześnie trudno uchwytną. Stworzyła – na papierze i na ekranie – niedającą się zaszufladkować bohaterkę i trudno wyobrazić sobie w tej roli kogoś innego.

najlepsze występy seriale 2020

Bella jest pewna siebie, skłonna do impulsywnych decyzji, dobrze czująca się w swojej skórze. Ma sprawdzonych przyjaciół, za nią upojny włoski romans, przed nią pisarska kariera. Gwałt wywraca do wszystko do góry nogami, ale bohaterka nie godzi się z tradycyjną rolą ofiary. Przepracowuje traumę, jednak nie pozwala się do tej traumy sprowadzić. A Coel doskonale gra różne twarze skomplikowanej kobiety, którą spotkało coś strasznego.

Wstrząsająca okazuje się ta droga którą bohaterka musi przejść po doświadczeniu gwałtu, by odzyskać swoje życie, a przy tym odkryć, że różne jej wcześniejsze przekonania i wspomnienia były fałszywe. Współczuje się więc Belli, ale to nie znaczy, że nie może ona irytować widza swoim egoizmem wobec przyjaciół czy naiwnością w relacji z Biagiem. A przy tym cały czas się jej kibicuje, żeby wyszła z różnych koszmarnych sytuacji bezpiecznie i na własnych warunkach. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA