Najlepsze serialowe odcinki 2020 roku (miejsca 10 – 1)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Czas na pierwszą dziesiątkę najlepszych odcinków 2020 roku (druga dziesiątka tutaj). A w niej m.in. "BoJack Horseman", "The Crown", "Nawiedzony dwór w Bly" i oczywiście "Better Call Saul".

10. Nawiedzony dwór w Bly – The Altar of the Dead

najlepsze seriale 2020

"Nawiedzony dwór w Bly" (Fot. Netflix)

Najbardziej emocjonalny i jednocześnie najbardziej pokręcony odcinek "Nawiedzonego dworu w Bly". "The Altar of the Dead" opowiada tragiczną historię ochmistrzyni, Hannah Grose (T'Nia Miller), którą poznajemy bliżej, błądząc po jej wspomnieniach. Jeśli już wcześniej zdążyliśmy ją polubić, a jednocześnie podejrzewaliśmy, że coś tutaj jest nie tak, to teraz te odczucia tylko się pogłębiają.

Hannah raz jeszcze okazuje się być wspaniałą, gotową do poświęceń osobą, która o własnym szczęściu myśli dopiero na końcu. A kiedy już decyduje się rozpocząć nowe życie z Owenem (Rahul Kohli), okazuje się, że jest dla niej za późno. Podobnie jak wielu domowników, Hannah będzie musiała zostać w Bly na zawsze i z czasem zapewne zostanie zapomniana, a jej twarz zamaże się, tak jak twarz Pani Jeziora.

To wielki odcinek, dorównujący "Two Storms" z "Nawiedzonego domu na wzgórzu" – choć cały sezon niestety nie dorównuje znakomitemu poprzednikowi. Pomysłowa forma i wypakowana emocjami treść tworzą mieszankę, która poruszy największego twardziela, zmuszając do refleksji nad tym, jak łatwo nasze życie może przeminąć, kiedy wszystko co najlepsze odkładamy na później. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA