Które seriale wygrały top 10 Netfliksa w tym roku? Porównujemy polską listę ze światową i amerykańską

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Jakie seriale oglądali Polacy na Netfliksie w 2020 roku? Jakie oglądali Amerykanie, a jakie cały świat? Czy "Gambit królowej" łączy wszystkie narody?

Które seriale rządziły w tym roku w top 10 Netfliksa? W serwisie Flixpatrol, które zbiera dane na ten temat, można sprawdzić listy najpopularniejszych produkcji w różnych krajach. Jest też lista światowa, czyli kompilacja wszystkich list.

Tytuł, który przewija się we wszystkich rankingach, zwykle dość wysoko, to "Gambit królowej", zwycięzca światowego zestawienia. A poza tym różnice potrafią być duże – np. Polacy nie oszaleli na punkcie "Króla tygrysów", a Amerykanie nie oglądają "Lucyfera" (co nie dziwi, zważywszy, że zanim ten serial trafił na Netfliksa, został skasowany przez amerykański FOX z powodu niskiej oglądalności).

Top 10 seriali Netflix w 2020 roku – edycja polska

najpopularniejsze seriale netflix 2020

Polski top 10 roku na Netfliksie wygrywa nie żaden z wielkich hitów dla dorosłych, tylko kanadyjska produkcja dla dzieci "Psi patrol". Za nią znalazło się "The 100", potem hiszpański "Dom z papieru" i "Lucyfer", a "Gambit królowej" uplasował się na piątym miejscu. Na liście nie ma w ogóle "Króla tygrysów", a do pierwszej dziesiątki nie załapało się "The Crown" czy "Emily w Paryżu". Nie ma też "Przyjaciół", choć informacja o wygaśnięciu licencji na ten serial wzbudziła wiele emocji.

1. Psi patrol
2. The 100
3. Dom z papieru
4. Lucyfer
5. Gambit królowej
6. Ostatni taniec
7. Dark Desire
8. Ku jezioru
9. W głębi lasu
10. The Umbrella Academy

Top 10 seriali Netflix w 2020 – edycja amerykańska

najpopularniejsze seriale netflix 2020

Amerykanie mają swój odpowiednik "Psiego patrolu", czyli "Cocomelon". Serial dla dzieci pokonał "Gambit królowej", dalej mamy wciąż chętnie binge'owane "The Office", a także "Króla tygrysów". Na piątym miejscu "Ozark". W dziesiątce nie ma ani "Domu z papieru", ani "Lucyfera", które są bardzo popularne w innych krajach.

1. Cocomelon
2. Gambit królowej
3. The Office
4. Król tygrysów
5. Ozark
6. Outer Banks
7. Avatar: The Last Airbender
8. The Umbrella Academy
9. Unsolved Mysteries
10. Cobra Kai

Top 10 seriali Netflix w 2020 roku – edycja światowa

najpopularniejsze seriale netflix 2020

Wreszcie – lista światowa. Tutaj seriali dla dzieci już nie ma, może dlatego, że w różnych krajach są dostępne różne tytuły. "Gambit królowej" bez problemu wygrywa, przed "Emily w Paryżu" i "Lucyferem". Dalej jest "The Umbrella Academy" i "Dom z papieru". W dziesiątce znajdują się aż dwie produkcje, które oglądamy ponownie po latach: "Przyjaciele" i oryginalna "Brzydula" ("Yo soy Betty, la fea").

1. Gambit królowej
2. Emily w Paryżu
3. Lucyfer
4. The Umbrella Academy
5. Dom z papieru
6. Dark Desire
7. The Crown
8. Przyjaciele
9. Brzydula
10. Ratched

REKLAMA