Najlepsze seriale 2020 roku wg naszych czytelników

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

"Gambit królowej" w tym roku zgarnia wszystko i nie inaczej jest na waszej liście najlepszych seriali. Jakie jeszcze tytuły rządziły w telewizji i na platformach VoD w 2020 roku?

W tym roku mamy zupełnie nowego zwycięzcę. "Gambit królowej" pewnie pokonał wszystkie tytuły w waszym głosowaniu na serial roku, w tym "Better Call Saul" i "Normalnych ludzi". Czwarte miejsce zajmuje "The Crown", a dalej mamy "The Mandalorian", "The Boys" i finałowy sezon "Dark".

W porównaniu z waszą listą sprzed roku znów zmieniło się właściwie wszystko. Tyle że tym razem to przynajmniej częściowo jest wina pandemii, która nie pozwoliła na powroty m.in. "Stranger Things", "Wiedźmina", "Sukcesji" i "Euforii".

Widać, że to nie był zbyt udany rok dla HBO, które w tym roku miało mniej premier i żadna z nich nie była w stanie dorównać popularnością "Sukcesji", "Watchmen" i przede wszystkim "Czarnobylowi" – waszemu numerowi 1 sprzed roku. Rządzi więc Netflix, coraz bardziej widoczny staje się Amazon ("The Boys", ale też "Opowieści z Pętli"), nie brakuje również produkcji FX i BBC. Redakcyjny serial roku 2020 przedstawimy jutro, a tymczasem – oto wasza osiemnastka.

najlepsze seriale 2020

Najlepsze seriale 2020 roku wg naszych czytelników

15-18. Devs
After Life
Ted Lasso
To wiem na pewno
12-14. Nowy papież
Co robimy w ukryciu
Tacy właśnie jesteśmy
10-11. Ozark
Opowieści z Pętli
9. Mrs. America
8. Ostatni taniec
5-7. Dark
The Boys
The Mandalorian
4. The Crown
3. Normalni ludzie
2. Better Call Saul
1. Gambit królowej

REKLAMA