Nasze największe serialowe rozczarowania 2020 roku

"Od nowa" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Żegnamy ozięble 2020 rok listą naszych największych serialowych rozczarowań – od "Ucieczki" i "Od nowa", przez seriale kosmiczne, aż po problematyczne decyzje, jak pandemiczne kasacje.

Ucieczka, czyli jak nas zawiodła ekipa Fleabag

seriale 2020 rozczarowania

"Ucieczka" (Fot. HBO)

Może to kwestia wysokich oczekiwań, bo czekaliśmy na "Ucieczkę" bardzo (ja nawet najbardziej)? Może uwierzyliśmy, że wszystko, w czym ma udział Phoebe Waller-Bridge, zmienia się w złoto? A nawet jeśli chwilami pamiętaliśmy, że twórczyni "Fleabag" jest tylko jedną z producentek, to przecież ufaliśmy też Vicky Jones, pracującej wcześniej przy wielu ciekawych serialach. Poza tym czy coś z Merritt Wever i Domhnallem Gleesonem w rolach głównych mogło nie wyjść rewelacyjnie?

Otóż mogło. Wprawdzie oglądaliśmy z – w zależności od osoby z mniejszym lub większym – przekonaniem, że to "czysta frajda", ale nie było sensu udawać, że wiele poza frajdą. Zaczęło się zresztą intrygująco, wtedy jeszcze polecalibyśmy z czystym sumieniem, nie tylko dla Wever. Potencjał na świetną historię o tytułowej ucieczce od niespełniającego oczekiwań życia w wyobrażenie o pełnej wrażeń egzystencji u boku dawnego partnera gdzieś jednak po drodze się rozmył.

Wever była rewelacyjna jako Ruby, ale co z tego, skoro po jakimś czasie kolejne zwroty akcji dla zwrotów akcji, płytkość całej tej zabawy i nijaki finał raczej męczyły zamiast bawić. W pewnym momencie zdecydowanie chętniej angażowaliśmy się w epizodyczny romans między ekscentryczką graną przez Waller-Bridge a policjantką Babe Cloud (Tamara Podemski) niż w nadążanie za perypetiami głównej pary i nieczystymi motywacjami Billy'ego.

Nie twierdzimy, że "Ucieczka" to serialowy koszmarek, ale przy takiej kumulacji zaangażowanych w produkcję talentów można mówić o rozczarowaniu, przy czym nawet w ramach naszej redakcji różny jest jego stopień. Dla mnie to ogromny zawód i miałam nadzieję, że nie będzie kontynuacji, Marta liczyła na 2. sezon, który pozwoliłby serialowi skupić się na tym, co zadziałało. "Ucieczkę" skasowano, więc lepiej już nie będzie. Zostajemy z czymś średnim. A miało być genialnie. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA