Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nasza grudniowa lista serialowych przebojów częściowo pokrywa się z podsumowaniami roku. Nie mogło na niej oczywiście zabraknąć "Normalnych ludzi", "Euforii" czy "The Mandalorian".

10. Star Trek: Discovery (spadek z 5. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

Po naprawdę dobrym listopadzie załoga "Star Trek: Discovery" miała w grudniu typowe dla siebie problemy, przeplatając odcinki zapadające w pamięć takimi, o których zapominało się już przy napisach końcowych. I to nawet mimo wyjątkowych atrakcji wizualnych, bo mam wrażenie, że w 3. sezonie kosmiczny serial jest jeszcze piękniejszy, niż wcześniej.

Tylko co z tego, skoro w tych zjawiskowych okolicznościach twórcom nie zawsze udaje się umieścić równie dobrze się prezentującą historię? Weźmy choćby odcinek rozgrywający się na ojczystej planecie Booka (David Ajala) lub ten z bohaterami uwięzionymi w symulacji stworzonej dla pewnego wyrośniętego Kelpianina. Efektowne i to bardzo, ale przypomnienie sobie fabularnych szczegółów może być dość kłopotliwe.

Lepiej wypadła pod tym względem historia poświęcona Philippie Georgiou (Michelle Yeoh), która zabrała nas ponownie do Mirror Universe. Tam na brak atrakcji narzekać nigdy nie można, więc i tym razem działo się dużo. Szkoda tylko, że koniec końców musieliśmy się pożegnać z byłą cesarzową, która już jakiś czas temu dostała swój własny serial, więc wiadomym było, że za długo w przyszłości nie pobędzie.

A co nam zostało po odejściu tak barwnej bohaterki? Wiadomo, Michael znów (prawie) samodzielnie ratująca cały wszechświat. Zapewne z lepszym niż gorszym skutkiem, ale warto przy tym zwrócić uwagę, że po raz kolejny często bardziej zajmujące od głównej linii fabularnej są tu losy pojedynczych postaci (Tilly, Adira, Saru w ludzkiej skórze!), wśród których bynajmniej nie ma głównej bohaterki. Może twórcy w końcu wezmą to pod uwagę? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA