Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2020 roku

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Star Trek: Discovery (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Acces)

Mimo całkiem niezłego otwarcia 3. sezonu, "Star Trek: Discovery" nie załapał się do naszego październikowego zestawienia. W listopadzie poszło już o wiele lepiej – po części z powodu słabszej konkurencji, ale nie tylko. Kosmiczny serial, który przed momentem wykonał 930-letni przeskok w czasie, pokazał bowiem, że twórcy potrafią nie tylko stworzyć imponujące rozmachem widowisko, ale i niezłych pomysłów scenariuszowych im nie brakuje.

Począwszy przede wszystkim od tych związanych z powrotem załogi USS Discovery na łono Federacji, czy raczej tego, co z niej zostało po tajemniczym wybuchu. Oczywiście przyjęcie gości sprzed blisko tysiąca lat nie mogło pójść całkiem gładko, ale to, co dla bohaterów oznaczało kłopoty, dla nas był prawdziwą gratką. Problemy z adaptacją w "domu" okazały się świetnym dodatkiem do standardowego "włóczenia się" po galaktyce.

To zresztą też wypadło w listopadowych odcinkach lepiej niż zwykle (może poza ratowaniem Booka), zgrabnie łącząc tematy poszczególnych odcinków z przewodnim motywem lub indywidualnymi historiami. Szczególnie dobrze prezentowało się pod tym względem "Unification III", nie tylko wiążąc fabułę z "Następnym pokoleniem", ale też udanie wykorzystując T'Kal-in-ket do zrozumienia motywacji kierujących Michael.

Dodając do tego zmierzającą w intrygującym kierunku i znacznie mniej chaotyczną niż w poprzednim sezonie historię, oraz kolejne warte podkreślenia decyzje twórców (przedstawienie postaci transpłciowej i niebinarnej), "Discovery" wydaje się naprawdę nieźle czuć w XXXII wieku. Czyżby serial odnalazł wreszcie swoje miejsce i czas? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA