Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Dzicz (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Dzicz" (Fot. Amazon Prime Video)

Nie stawialiśmy tu na hit, tymczasem produkcja Amazon Prime Video okazała się bardzo przyjemną grudniową niespodzianką. Nie jest to serialowa rewolucja, bo i motyw grupy obcych sobie ludzie uwięzionych na wyspie i próbujących przetrwać nie należy do szczególnie nowatorskich, jednak ten jego wariant z ekipą licealistek i tajemnicami w tle oglądało się naprawdę dobrze.

Duża w tym zasługa postaci i aktorek. Stworzono grupę naprawdę różnorodną i napisano bohaterkom życie przed wyspą w sposób, który dobitnie przekonuje, czemu uważają one za traumę nie surwiwal na odludziu, a wymagania wobec nastolatek w dzisiejszej Ameryce. Odkrywanie motywacji kolejnych postaci, obserwowania rodzących się w ekstremalnej sytuacji przyjaźni, związków i konfliktów to niegłupia rozrywka, nawet jeśli nie wszystkie wątki są równie udane, a część z nich poprowadzono nieco zbyt dramatycznie.

"Dzicz" to też sekret tego, jak dziewczyny na wyspę trafiły, wizja manipulacji i portret ludzi gotowych na wszystko dla udowodnienia swoich racji. Ten wątek, z Rachel Griffiths na pierwszym planie, napisano na razie może nieco jednowymiarowo, ale nawet proste środki wystarczają, żeby wciągnąć widza w układankę. W każdym razie dobre aktorstwo, sporo niewymuszonych emocji i potencjał na jeszcze wiele nowych historii sprawiają, że "Dzicz" trafia na wysokie miejsce rankingu, a my już czekamy, co w 2. sezonie swojego serialu zaserwuje nam Sarah Streicher. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10