Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Mroczne materie (awans z 9. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Mroczne materie" (Fot. BBC)

Tak wysoka pozycja "Mrocznych materii" z pewnością wynika po części z faktu, że grudniowa konkurencja raczej nie zachwycała, ale nie odbierajmy serialowemu fantasy tego, co mu się należy. Bo nie da się przecież zaprzeczyć, że ostatnie odcinki 2. sezonu przyniosły mnóstwo atrakcji – może nawet za dużo, biorąc pod uwagę szalone tempo akcji.

Na to jednak wpływu nie mamy, więc mogliśmy tylko starać się zorientować w kilku wątkach i kolejnych podróżujących pomiędzy światami bohaterach, którzy najczęściej bardzo niefortunnie się mijali. Poskutkowało to dwoma wyjątkowymi przykrymi i zdecydowanie zbyt szybkimi pożegnaniami. Zarówno Lee Scoresby'ego (Lin-Manuel Miranda), jak i Jopariego (Andrew Scott) będzie nam brakować, bo postaci to zdecydowanie dodające historii kolorytu i, szczególnie w przypadku aeronauty, wzbudzające dużo pozytywnych emocji.

O tych nie ma mowy w przypadku pani Coulter, która w świetnej kreacji Ruth Wilson już wyrosła na bez dwóch zdań najciekawszą serialową bohaterkę, a wydaje się, że na tym wcale nie koniec. W końcu teraz, gdy wie już, kim jest jej córka, okazywana względem niej toksyczna miłość zagraża nie tylko samej Lyrze, ale wszystkim światom. A te, jakby mało się działo, znalazły się właśnie na krawędzi wojny, którą Asriel (pojawiający się na chwilę w ramach niespodzianki James McAvoy), wypowiedział niejakiej Zwierzchności. No i jak tu teraz cierpliwie czekać na finałowy sezon? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10