Co czeka Penelope w 2. sezonie "Bridgertonów"? Nicola Coughlan mówi, czego by chciała dla swojej bohaterki

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

0

Netflix wciąż nie ogłosił zamówienia na 2. sezon "Bridgertonów", co nie przeszkadza spekulować na ten temat. Nicola Coughlan wybiega w przyszłość swojej bohaterki, Penelope. Spoilery z finału!

"Bridgertonowie" to jeden z największych serialowych hitów w historii Netfliksa, nic więc dziwnego, że wszyscy już pytają o 2. sezon. A ten oficjalnie wciąż nie jest zamówiony, choć nieoficjalne informacje mówią, że oczywiście powstanie. Co więcej, TVLine podało, że zdjęcia mają wystartować już w marcu.

Bridgertonowie – co czeka Penelope w 2. sezonie?

Aktorzy nie chcą na razie niczego potwierdzić, podobnie jak Netflix, ale chętnie spekulują na temat tego, co czeka dalej ich postacie. Nicola Coughlan, czyli serialowa Penelope Featherington, udzieliła wywiadu TVLine, w którym odpowiada na kilka pytań o 2. sezon. Według niej w tym momencie nawet aktorzy niewiele o nim wiedzą.

– Utrzymują to wszystko w wielkim, wielkim sekrecie, więc naprawdę nie wiem jeszcze. Wierzcie mi, my jako obsada dużo spekulujemy. Często piszę do Claudii Jessie (która gra moją serialową najlepszą przyjaciółkę Eloise) i pytam: "Myślisz, że co się dzieje?". Sama spekuluję dużo na temat fabuły i po prostu próbuję użyć logiki tam, gdzie nie wiem, czy logika działa – mówi aktorka.

Bridgertonowie sezon 2

Niewątpliwie 2. sezon oznacza nowe wyzwania dla Penelope, po tym jak z jednej strony zmieniło się wszystko w jej rodzinie po śmierci ojca, a z drugiej, serial ujawnił, że to ona jest słynną Lady Whistledown, tutejszą Plotkarą.

– Ona jest z pewnością bogata z powodu Whistledown. Ale co to będzie oznaczać? Nie wiem, kto przejmie rodzinną posiadłość, a mój tata, czy on naprawdę został zabity? Czy Eloise rozpracuje, kim jest Whistledown? Nic z tego nie wiem. Szczerze mówiąc, jestem tak samo ciekawa jak wy. Mam nadzieję, że powiedzą "tak" [2. sezonowi] – mówi Coughlan.

A czego ona sama by chciała dla Penelope w 2. sezonie "Bridgertonów"?

– Chciałabym zobaczyć, jak Penelope trochę dojrzewa i ma trochę więcej pewności siebie. Chciałabym, żeby była bardziej szczera, bo najgorsze jest oszustwo w stosunku do Eloise, jej najlepszej przyjaciółki. Eloise jest cały czas szczera wobec Penelope, a Penelope nie mówi jej zbyt wiele i stresuję się, kiedy myślę, że to w końcu wyjdzie na jaw. Co to będzie oznaczać dla ich przyjaźni? Kiedy scenariusz ma tyle wymiarów i poziomów, to czyni pracę aktora naprawdę łatwą, bo wszystko już tam jest. Nigdy wcześniej nie grałam postaci, która tak wiele skrywa pod powierzchnią – mówi aktorka.

Bridgertonowie sezon 2

2. sezon "Bridgertonów" prawdopodobnie będzie w dużym stopniu adaptacją drugiej książki z cyklu romansów Julii Quinn, zatytułowanej "Ktoś mnie pokochał". 1. sezon, oparty na powieści "Mój książę", skupiał się przede wszystkim na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córy Bridgertonów, i jej romansie z nieokiełznanym, skrywającym tajemnicę księciem Hastings (Regé-Jean Page). W 2. serii na pierwszy plan wyjdzie Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) i powiązana z nim nowa bohaterka, Kate Sheffield (na razie nieobsadzona).

Ale warto zauważyć, że serial już dokonał ważnej zmiany w stosunku do książek, ujawniając tożsamość Lady Whistledown znacznie wcześniej. Co oznacza, że 2. sezon, nawet jeśli skupi się na Anthonym, nie zawiedzie też fanów Penelope.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie