Co czeka Penelope w 2. sezonie "Bridgertonów"? Nicola Coughlan mówi, czego by chciała dla swojej bohaterki

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Netflix wciąż nie ogłosił zamówienia na 2. sezon "Bridgertonów", co nie przeszkadza spekulować na ten temat. Nicola Coughlan wybiega w przyszłość swojej bohaterki, Penelope. Spoilery z finału!

"Bridgertonowie" to jeden z największych serialowych hitów w historii Netfliksa, nic więc dziwnego, że wszyscy już pytają o 2. sezon. A ten oficjalnie wciąż nie jest zamówiony, choć nieoficjalne informacje mówią, że oczywiście powstanie. Co więcej, TVLine podało, że zdjęcia mają wystartować już w marcu.

Bridgertonowie – co czeka Penelope w 2. sezonie?

Aktorzy nie chcą na razie niczego potwierdzić, podobnie jak Netflix, ale chętnie spekulują na temat tego, co czeka dalej ich postacie. Nicola Coughlan, czyli serialowa Penelope Featherington, udzieliła wywiadu TVLine, w którym odpowiada na kilka pytań o 2. sezon. Według niej w tym momencie nawet aktorzy niewiele o nim wiedzą.

– Utrzymują to wszystko w wielkim, wielkim sekrecie, więc naprawdę nie wiem jeszcze. Wierzcie mi, my jako obsada dużo spekulujemy. Często piszę do Claudii Jessie (która gra moją serialową najlepszą przyjaciółkę Eloise) i pytam: "Myślisz, że co się dzieje?". Sama spekuluję dużo na temat fabuły i po prostu próbuję użyć logiki tam, gdzie nie wiem, czy logika działa – mówi aktorka.

Bridgertonowie sezon 2

Niewątpliwie 2. sezon oznacza nowe wyzwania dla Penelope, po tym jak z jednej strony zmieniło się wszystko w jej rodzinie po śmierci ojca, a z drugiej, serial ujawnił, że to ona jest słynną Lady Whistledown, tutejszą Plotkarą.

– Ona jest z pewnością bogata z powodu Whistledown. Ale co to będzie oznaczać? Nie wiem, kto przejmie rodzinną posiadłość, a mój tata, czy on naprawdę został zabity? Czy Eloise rozpracuje, kim jest Whistledown? Nic z tego nie wiem. Szczerze mówiąc, jestem tak samo ciekawa jak wy. Mam nadzieję, że powiedzą "tak" [2. sezonowi] – mówi Coughlan.

A czego ona sama by chciała dla Penelope w 2. sezonie "Bridgertonów"?

– Chciałabym zobaczyć, jak Penelope trochę dojrzewa i ma trochę więcej pewności siebie. Chciałabym, żeby była bardziej szczera, bo najgorsze jest oszustwo w stosunku do Eloise, jej najlepszej przyjaciółki. Eloise jest cały czas szczera wobec Penelope, a Penelope nie mówi jej zbyt wiele i stresuję się, kiedy myślę, że to w końcu wyjdzie na jaw. Co to będzie oznaczać dla ich przyjaźni? Kiedy scenariusz ma tyle wymiarów i poziomów, to czyni pracę aktora naprawdę łatwą, bo wszystko już tam jest. Nigdy wcześniej nie grałam postaci, która tak wiele skrywa pod powierzchnią – mówi aktorka.

Bridgertonowie sezon 2

2. sezon "Bridgertonów" prawdopodobnie będzie w dużym stopniu adaptacją drugiej książki z cyklu romansów Julii Quinn, zatytułowanej "Ktoś mnie pokochał". 1. sezon, oparty na powieści "Mój książę", skupiał się przede wszystkim na losach Daphne (Phoebe Dynevor), najstarszej córy Bridgertonów, i jej romansie z nieokiełznanym, skrywającym tajemnicę księciem Hastings (Regé-Jean Page). W 2. serii na pierwszy plan wyjdzie Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) i powiązana z nim nowa bohaterka, Kate Sheffield (na razie nieobsadzona).

Ale warto zauważyć, że serial już dokonał ważnej zmiany w stosunku do książek, ujawniając tożsamość Lady Whistledown znacznie wcześniej. Co oznacza, że 2. sezon, nawet jeśli skupi się na Anthonym, nie zawiedzie też fanów Penelope.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA