Kiedy zobaczymy sezon 5B "Lucyfera"? Twórcy serialu wciąż nie mają dobrych wieści

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Nie sprawdziły się plotki, że "Lucyfer" wróci na święta. Co więcej, showrunnerzy wciąż nie mają dobrych wieści dla fanów wyczekujących sezonu 5B. Kiedy jest szansa na premierę?

Sezon 5B "Lucyfera" to jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier na Netfliksie. Ale jeśli spodziewacie się, że zobaczymy go już za chwilę, to porzućcie takie marzenia.

Lucyfer sezon 5B – kiedy będą nowe odcinki?

Pierwsza połowa 5. sezonu "Lucyfera" miała premierę na Netfliksie w sierpniu 2020 roku. Druga część wtedy była jeszcze niedokończona. Ekipa wróciła na plan zdjęciowy we wrześniu, a w październiku 5. sezon był już nakręcony w całości. Został do zrobienia montaż i efekty specjalne. I jak się okazuje, prace jeszcze trwają, a powodem opóźnienia jest pandemia, utrudniająca filmowcom wszelkie działania.

– Wiemy, że wszyscy chcą wiedzieć, ale prawda jest taka, że nawet MY nie wiemy, kiedy sezon 5B "Lucyfera" się ukaże. Nie jest jeszcze skończony. Pandemia zepsuła nasze plany. Ale kiedy będziemy mieć oficjalną datę premiery, wierzcie nam, nie możemy się już doczekać, żeby wam dać znać. To samo dotyczy zwiastuna – czytamy na twitterowym profilu scenarzystów "Lucyfera".

Warto dodać, że nawet jak skończy się postprodukcja, to nie oznacza, że serial od razu wyląduje na Netfliksie. Ponieważ Netflix wypuszcza seriale całymi sezonami (w tym przypadku to 8 odcinków), są one tworzone z dość dużym wyprzedzeniem.

Po tym jak kończy się praca ekipy produkcyjnej, przygotowywana jest strategia marketingowa, a także napisy w różnych językach, często też dubbing albo lektor. Dlatego na powrót "Lucyfera" poczekamy jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, prawdopodobnie do lata 2021 roku.

Podczas gdy fani nie mogą się doczekać sezonu 5B, na planie "Lucyfera" wciąż trwają pracę nad finałowym sezonem 6, który obejrzymy najprawdopodobniej dopiero w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA