Wszystko, co już wiemy o sezonie 5B "Lucyfera". Tytuły odcinków, pierwsze spoilery, możliwa data premiery

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

W sierpniu zobaczyliśmy pierwsze osiem odcinków 5. sezonu "Lucyfera", a co z drugą ósemką? Zebraliśmy wszystko, co wiemy o sezonie 5B, jak data powrotu na plan, pierwsze spoilery itd.

5. sezon "Lucyfera" bił rekordy popularności na światowym (i polskim) Netfliksie, nic więc dziwnego, że w sieci zaroiło się od pytań o kolejną część. Czyli jeszcze nie finałowy sezon 6, a składającą się z ośmiu odcinków serię 5B. Co o niej już wiemy?

Lucyfer sezon 5B – data powrotu na plan

Przede wszystkim wiemy, że ekipa serialu "Lucyfer" wraca na plan zdjęciowy 24 września. Tego dnia ruszą ponownie zdjęcia do finału 5. sezonu, które zostały przerwane mniej więcej w połowie przez pandemię koronawirusa. Odcinek w międzyczasie został przepisany, ponieważ Netflix zamówił 6. i tym razem już na pewno finałowy sezon serialu. Po ukończeniu finału 5. serii obsada pozostanie na planie, by od razu zabrać się za kolejny sezon.

Lucyfer sezon 5B – tytuły odcinków

Wszystkie tytuły odcinków z 5. sezonu zostały ujawnione przez showrunnerów serialu na Twitterze. Odcinki z sezonu 5B to kolejno: "Family Dinner", "Resting Devil Face", "Bloody Celestial Karaoke Jam", "Daniel Espinoza: Naked and Afraid", "A Little Harmless Stalking", "Nothing Lasts Forever", "Is This Really How It’s Going to End?" i "A Chance at a Happy Ending" (finał całego sezonu). Jest możliwe, że tytuł finału zostanie zmieniony, właśnie dlatego, że serial dostał jeszcze 6. sezon.

Jak 6. sezon Lucyfera zmieni sezon 5B?

Zgodnie z tym, co mówią showrunnerzy, zamówienie na 6. sezon "Lucyfera" zmieni nie tyle cały sezon 5B, co jego finał. To, co mieliśmy obejrzeć w skondensowanej formie w tym jednym odcinku, mającym początkowo być finałem całego serialu, teraz przyjmie formę całego sezonu.

– Zdaliśmy sobie sprawę, że w ostatnich chwilach finałowego odcinka przyśpieszyliśmy wiele świetnych wątków żeby dać widzom satysfakcjonujące zakończenie wszystkich bohaterów. Dosłownie wyrzuciliśmy akt szósty [odcinka] i doszliśmy do wniosku, że podzielimy tę scenę tak, żeby zagłębić się w to i odkryć, jak bohaterowie dojdą do tego miejsca, w którym się znaleźli. I to właśnie jest smaczkiem 6. sezonu – mówiła showrunnerka Ildy Modrovich w rozmowie z EW.

Sezon 5B Lucyfera ma być najbardziej emocjonalny

Joe Henderson, czyli druga połowa duetu twórców "Lucyfera", zapowiedział z kolei w wywiadzie dla ET Online, że sezon 5B będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich.

– Powiedzmy, że sezon 5B jest naszym najbardziej emocjonalnym sezonem do tej pory – naszym najbardziej emocjonalnym fragmentem po całym tym mroku z 5A. Jest w tym też lekkość, ale mam wrażenie, że sezon 5A zaczął się nieco mroczniej. 5B będzie jeszcze jaśniejszy i równocześnie mroczniejszy, bo przed świtem zawsze jest najciemniej.

Lucyfer sezon 5b kiedy

Lucyfer w sezonie 5B to poplątana historia rodzinna

Dalej Henderson zapowiada kontynuację nietypowej historii rodzinnej.

– To historia rodzinna. Tato wrócił do domu i nie jest zadowolony z tego, co robią jego dzieci. To jedna z rzeczy, którymi zajmiemy się w sezonie 5B – rodzinnymi relacjami i ich emocjonalnymi aspektami. Wiele z tego, co działo się do tej pory, polegało na tym, że wszyscy interpretowali to, czego chciał ojciec. Wszyscy próbowali odgadnąć, o co chodzi. Wszyscy starali się sprostać oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy rzeczywiście są to oczekiwania ojca, ponieważ działa on w nieco tajemniczy sposób – mówi.

Kwestia ramienia Michaela powróci w Lucyferze

O co chodzi z ramieniem Michaela" w 5. serii "Lucyfera"? Odpowiedzi na to pytanie fani próbowali szukać w komiksie, ale to nie znaczy, że musi być ona właściwa. Twórcy serialu obiecują, że dokładnie wyjaśnią, skąd się wzięła ta kontuzja.

Lucyfer sezon 5b kiedy

Lucyfer sezon 5 – gwiazdy gościnne w drugiej części

W drugiej połowie 5. sezonu "Lucyfera" powróci Dennis Haysbert w roli Boga. Gościnnie mają też pojawić się Alison McAtee jako Elizabeth Newman, Catherine Dent jako dr Alice Porter (w odcinku muzycznym), Mark Adair-Rios jako Juan Perez, Daniel Hoetmer jako April Peterson, Chris Payne Gilbert jako John Decker (widzieliśmy go już w 2. sezonie) i Jenny Tran jako Larper Kim.

Lucyfer sezon 5B – teorie fanowskie

Po internecie krąży mnóstwo teorii fanowskich o sezonie 5B "Lucyfera", np. że Michael przejmie piekło, Charlie ma o wiele większą moc, niż się wydaje, a Maze poświęci się dla bliskich. Wszystkie znajdziecie pod tym linkiem. Powraca także teoria, że Trixie zna już mroczną prawdę o Lucku.

Lucyfer sezon 5b kiedy

Lucyfer sezon 5B – kiedy premiera?

Choć Tom Ellis mówił, że druga część 5. sezonu "Lucyfera" będzie gotowa już na Boże Narodzenie ewentualnie początek przyszłego roku, wydaje się mało prawdopodobne, żeby Netflix wtedy ją wypuścił. Chociażby dlatego, że w dobie pandemii nawet taki gigant musi dawkować swoje największe hity. Serwis What's on Netflix obstawia, że będziemy czekać na premierę do drugiego albo nawet trzeciego kwartału 2021 roku. Z kolei 6. sezon zobaczymy prawdopodobnie w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA