9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fot. Showtime

Fot. Showtime

"Siostra Jackie" dostaje 5. sezon. Kate Walsh chce odejść z "Prywatnej praktyki". Nowi aktorzy w ekipie "True Blood" i "Dextera". A oprócz tego seriale kanadyjskie, "Gra o tron", "Whitney", "L.A. Noir" i nasz kalendarz premier na lato!

1. Kate Walsh opuści "Prywatną praktykę"? Zaskakującego newsa podał Deadline. Kate Walsh, czyli serialowa dr Addison Montgomery, zamierza po 13 odcinkach 6. sezonu opuścić serial. Podobno Kate już od jakiegoś czasu szukała sposobu na odejście. Czy odejście głównej gwiazdy oznacza koniec "Private Practice"? Na razie na ten temat nic nie wiadomo. Wiadomo tylko, że przyszły sezon będzie krótki - 13 odcinków właśnie - bo Kate na tylko tyle zgodziła się przedłużyć kontrakt.

2. Katia Winter w 7. sezonie "Dextera". Znana z thrillera "Arena" Katia Winter dołączyła do obsady "Dextera" - donosi TVLine. Urodzona w Szwecji aktorka zagra rosyjską striptizerkę, która pracuje w klubie w Miami. Jason Gedrick zagra właściciela tego klubu. "Dexter" powróci z 7. sezonem 30 września.

3. Co słychać w Kanadzie? Kilka newsów na temat seriali kanadyjskich: 3. sezon "Lost Girl" będzie miał tylko 13 odcinków, nie będzie dodatkowego zamówienia. "King" został skasowany po dwóch sezonach. Z kolei 2. sezon "XIII" został opóźniony - nie będzie miał premiery jesienią 2012 roku, jak zapowiadano.

4. Kto powinien zagrać nowe postaci w "Grze o tron"? Listę nowych postaci na 3. sezon "Gry o tron" już podawaliśmy. Fani serialu już robią pierwsze przymiarki, kto mógłby ich wszystkich zagrać. Jeśli jesteście ciekawi, jakie nazwiska krążą, zerknijcie do Spoiler TV.

5. "Siostra Jackie" dostaje 5. sezon. Showtime zamówił 5. sezon "Nurse Jackie". Nowym prowadzącym produkcję serialu będzie Clyde Phillips, były producent "Dextera". Produkcja nowego sezonu zacznie się latem.

6. Tina Majorino w "True Blood". W 5. sezonie "True Blood" zobaczymy znaną z "Weroniki Mars" Tinę Majorino. Jej postać będzie pracować dla Vampire Authority i po raz pierwszy pojawi się w 3. odcinku 5. sezonu "True Blood".

7. Nowy showrunner "Whitney". "Whitney" też ma nowego showrunnera - został nim Wil Calhoun, który pracował w ekipie "Przyjaciół". Zastąpi on Betsy Thomas, która przeszła do nowej komedii NBC, "Guys With Kids". Whitney Cummings oczywiście zostaje. Zmiany zaszły też w ekipie "Up All Night" - nowym prowadzącym produkcję jest Tucker Cawley.

8. Thomas Jane w "L.A. Noir"? Dawno nie pisaliśmy o nowym projekcie Franka Darabonta, ale oczywiście prace nad nim cały czas trwają. Gwiazda skasowanego niedawno serialu "Hung", Thomas Jane, negocjuje rolę gangstera Bugsy'ego Siegela w "L.A. Noir". Nie był on niestety w stanie pojawić się w pilocie serialu, którego produkcję właśnie zakończono. Nowy serial Darabonta oparty jest na książce "L.A. Noir: The Struggle for the Soul of America’s Most Seductive City" Johna Buntina. Opowiadać ma o walce policji z Los Angeles z gangsterami w latach 40. i 50. poprzedniego wieku.

9. Jest już nasz kalendarz na lato. Interesują was daty premier i powrotów seriali letnich? Proszę bardzo! Nasz serialowy kalendarz na lato 2012 już jest.