"Peaky Blinders" zakończy się szybciej, niż zapowiadano. 6. sezon serialu będzie ostatni, zdjęcia właśnie ruszyły

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

Pandemia przyczyniła się do końca wielu seriali i niestety "Peaky Blinders" będzie jednym z nich. Ekipa rozpoczęła prace nad 6. sezonem i jednocześnie pojawiła się przykra wiadomość.

Czekacie na powrót "Peaky Blinders"? Mamy dla was dobrą i złą wiadomość. Jak podaje Variety, ekipa wróciła właśnie na plan w Birmingham, by rozpocząć zdjęcia do 6. sezonu w COVID-owym reżimie sanitarnym. Niestety, będzie to już sezon finałowy.

Peaky Blinders – koniec serialu po 6. sezonie

Informacja jest o tyle zaskakująca, że twórca serialu Steven Knight zapowiadał wcześniej, iż powstanie siedem sezonów, a historia Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy) i jego rodziny zostanie opowiedziana aż do początków II wojny światowej. Skąd zmiana planów? Prawdopodobnie jest to efekt pandemii i tego, że zdjęcia do 6. sezonu ruszają z niemal rocznym opóźnieniem.

– "Peaky" wraca i to z hukiem. Po wymuszonym opóźnieniu w produkcji, które spowodowała epidemia COVID, znajdujemy serialową rodzinę w wyjątkowym niebezpieczeństwie, a stawki jeszcze nigdy nie były tak wysokie. Wierzymy, że to będzie najlepsza seria ze wszystkich i jesteśmy pewni, że nasi wspaniali fani ją pokochają. Podczas gdy serial zbliża się do końca, opowieść będzie kontynuowana w innej formie – napisał Knight w oświadczeniu.

BBC wypuściło także pierwszą fotkę zza kulis 6. sezonu "Peaky Blinders": oto Cillian Murphy podczas strzyżenia na Tommy'ego.

Peaky Blinders sezon 6 koniec

Na razie nie wiadomo, co oznacza "kontynuacja w innej formie" – może to być film, spin-off albo jeszcze coś innego. Nie wiemy też niestety, kiedy dokładnie zobaczymy chłopaków z "Peaky Blinders" ponownie na naszych ekranach. W zależności od tego, kiedy uda się go nakręcić, 6. sezon będzie mieć premierę albo pod koniec 2021 roku albo dopiero w 2022 roku.

Autorem scenariuszy do wszystkich odcinków jest Stephen Knight, który już wcześniej zapowiadał, że to będzie najlepszy sezon, a reżyserem – Anthony Byrne, któremu zawdzięczamy 5. sezon.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA