W jaki sposób pandemia zmieni "Peaky Blinders"? Twórca serialu zapewnia, że 6. sezon będzie najlepszy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

Przymusowa przerwa na planach zdjęciowych trwa, ale Steven Knight nie zamierza się tym przejmować. Twórca "Peaky Blinders" mówi, że dzięki temu miał czas wprowadzić zmiany – na lepsze.

Choć w Wielkiej Brytanii powoli zaczynają się już powroty na plany zdjęciowe, na razie dotyczy to głównie seriali Netfliksa (w sierpniu mają ruszyć zdjęcia do "Wiedźmina" i "Sex Education"). Ekipy BBC jeszcze czekają, przepisują scenariusze i wprowadzają poprawki, na które normalnie nie byłoby czasu. Najlepszym przykładem jest Steven Knight, twórca "Peaky Blinders".

Peaky Blinders – jak pandemia zmieni 6. sezon?

Zdjęcia do 6. sezonu serialu o gangsterach z Birmingham z czasów dwudziestolecia międzywojennego miały wystartować wcześniej w tym roku, ale nie zdążyły się rozpocząć, kiedy uderzył koronawirus. Reżyser serialu Anthony Byrne pokazał, jak zmieni się pub Garrison i podzielił się pierwszymi spoilerami. Ale to wszystko, na co na razie możemy liczyć, bo produkcja była i pozostaje zawieszona.

W rozmowie ze stroną Peaky Blinders TV showrunner serialu przyznaje, że pandemia pozwoliła mu na wprowadzenie zmian na lepsze.

– Zawsze to mówię, ale myślę, że to będzie najlepsza seria z dotychczasowych. Musieliśmy zmienić parę rzeczy z powodu harmonogramów aktorów. Przejrzałem scenariusze, więc pewne rzeczy rozwinęły się i zmieniły, myślę, że na lepsze.

Peaky Blinders sezon 6

Jest możliwe, że będą konieczne dalsze zmiany wynikające z harmonogramów, bo daty powrotu na plan zdjęciowy na razie nie ma.

– Oczywiście głównym zmartwieniem jest bezpieczeństwo wszystkich. Kiedy będziemy pewni, że będziemy mogli robić serial i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, wtedy wystartujemy – mówi Knight.

"Peaky Blinders" miało premierę w 2013 roku i od tego czasu zrobiło niesamowitą karierę – w Wielkiej Brytanii zostało przeniesione z BBC Two do BBC One, gdzie ma widownię w wysokości powyżej 7 mln. A na świecie popularność serialu rośnie dzięki dystrybucji na Netliksie. Knight zapewnia, że nie tylko jest świadom tego, ile serial zawdzięcza fandomowi, ale też śledzi rozmowy o kolejnych sezonach.

– Czytam różne rzeczy w internecie. Zaglądam do sieci, żeby sprawdzić, co ludzie mówią, zwłaszcza kiedy serial akurat leci, bo chcę, aby była konwersacja pomiędzy odcinkami – zapewnia, dodając, że uwielbia fanowską sztukę, zwłaszcza tatuaże.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie