W jaki sposób pandemia zmieni "Peaky Blinders"? Twórca serialu zapewnia, że 6. sezon będzie najlepszy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Przymusowa przerwa na planach zdjęciowych trwa, ale Steven Knight nie zamierza się tym przejmować. Twórca "Peaky Blinders" mówi, że dzięki temu miał czas wprowadzić zmiany – na lepsze.

Choć w Wielkiej Brytanii powoli zaczynają się już powroty na plany zdjęciowe, na razie dotyczy to głównie seriali Netfliksa (w sierpniu mają ruszyć zdjęcia do "Wiedźmina" i "Sex Education"). Ekipy BBC jeszcze czekają, przepisują scenariusze i wprowadzają poprawki, na które normalnie nie byłoby czasu. Najlepszym przykładem jest Steven Knight, twórca "Peaky Blinders".

Peaky Blinders – jak pandemia zmieni 6. sezon?

Zdjęcia do 6. sezonu serialu o gangsterach z Birmingham z czasów dwudziestolecia międzywojennego miały wystartować wcześniej w tym roku, ale nie zdążyły się rozpocząć, kiedy uderzył koronawirus. Reżyser serialu Anthony Byrne pokazał, jak zmieni się pub Garrison i podzielił się pierwszymi spoilerami. Ale to wszystko, na co na razie możemy liczyć, bo produkcja była i pozostaje zawieszona.

W rozmowie ze stroną Peaky Blinders TV showrunner serialu przyznaje, że pandemia pozwoliła mu na wprowadzenie zmian na lepsze.

– Zawsze to mówię, ale myślę, że to będzie najlepsza seria z dotychczasowych. Musieliśmy zmienić parę rzeczy z powodu harmonogramów aktorów. Przejrzałem scenariusze, więc pewne rzeczy rozwinęły się i zmieniły, myślę, że na lepsze.

Peaky Blinders sezon 6

Jest możliwe, że będą konieczne dalsze zmiany wynikające z harmonogramów, bo daty powrotu na plan zdjęciowy na razie nie ma.

– Oczywiście głównym zmartwieniem jest bezpieczeństwo wszystkich. Kiedy będziemy pewni, że będziemy mogli robić serial i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, wtedy wystartujemy – mówi Knight.

"Peaky Blinders" miało premierę w 2013 roku i od tego czasu zrobiło niesamowitą karierę – w Wielkiej Brytanii zostało przeniesione z BBC Two do BBC One, gdzie ma widownię w wysokości powyżej 7 mln. A na świecie popularność serialu rośnie dzięki dystrybucji na Netliksie. Knight zapewnia, że nie tylko jest świadom tego, ile serial zawdzięcza fandomowi, ale też śledzi rozmowy o kolejnych sezonach.

– Czytam różne rzeczy w internecie. Zaglądam do sieci, żeby sprawdzić, co ludzie mówią, zwłaszcza kiedy serial akurat leci, bo chcę, aby była konwersacja pomiędzy odcinkami – zapewnia, dodając, że uwielbia fanowską sztukę, zwłaszcza tatuaże.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA