Gdzie i kiedy startują zdjęcia do "House of the Dragon"? Plany na prequel "Gry o tron" są już bardzo konkretne

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

HBO kompletuje obsadę "House of the Dragon" i planuje rozpoczęcie produkcji na wiosnę. Poznaliśmy datę wejścia ekipy na plan zdjęciowy i miejscówki, w których będą powstawać zdjęcia.

Nadchodzi "House of the Dragon", smoczy prequel "Gry o tron", którego bohaterami będą przodkowie Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron", przede wszystkim konflikt znany jako Taniec Smoków.

Kiedy i gdzie będzie kręcony House of the Dragon?

Według productionlist.com, oficjalnej strony internetowej Film & Television Industry Alliance, która ułatwia osobom z branży filmowej śledzenie nowych projektów i poszukiwanie pracy, zdjęcia do serialu mają wystartować 5 kwietnia i będą powstawać w trzech lokacjach: Los Angeles, Londynie i w na razie niesprecyzowanym miejscu w Hiszpanii.

HBO zamówiło od razu pełny 10-odcinkowy sezon i jak mówił ostatnio jeden z szefów stacji, Casey Bloys, planuje premierę na 2022 rok. Oczywiście przy założeniu, że pandemia nie spowoduje większych opóźnień.

Znamy już większość głównej obsady serialu: Paddy Considine ("Outsider") zagra króla Viserysa, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jego młodszego brata Daemona, Olivia Cooke ("Bates Motel") wcieli się w Alicent Hightower, córkę namiestnika króla, a Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") zobaczymy w roli Rhaenyry Targaryen, córki Viserysa. HBO pokazało też swoje nowe smoki (powyżej).

Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron"). "House of the Dragon" nie jest pierwszym spin-offem "Gry o tron" zamówionym przez HBO. W 2019 roku powstał pilot projektu o roboczym tytule "Bloodmoon", w którym główną rolę grała Naomi Watts, ale stacja zdecydowała się nie zamawiać serialu.

REKLAMA