Gwiazda "Poldarka" walczyła o rolę w "Peaky Blinders". Odrzucili ją i tak się składa, że mieli dobry powód

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Eleanor Tomlinson, zanim dostała rolę ukochanej Poldarka, mogła stać się jedną z gwiazd "Peaky Blinders". Aktorka wspomina, jak ekipa z Birmingham ją odrzuciła na przesłuchaniu.

"Peaky Blinders" znów jest na językach, niestety za sprawą informacji o przedwczesnym końcu. Ekipa brytyjskiego serialu wróciła w tym tygodniu na plan, żeby nakręcić nowe odcinki z prawie rocznym opóźnieniem. Jednocześnie telewizja BBC poinformowała, że 6. sezon "Peaky Blinders" będzie ostatni.

Eleanor Tomlinson nie dostała roli w Peaky Blinders

Z tej okazji Showbiz CheatSheet przypomniał historię sprzed kilku lat, którą Eleanor Tomlinson, gwiazda serialu "Poldark", opowiadała w programie "The Jonathan Ross Show". Otóż przyszła ukochana Poldarka, jeszcze jako zupełnie nieznana aktorka, brała udział w przesłuchaniach do "Peaky Blinders" i została odrzucona.

– Brałam udział w przesłuchaniu do "Peaky Blinders", kiedy się zaczynało, ale oni powiedzieli: musisz być w stanie zagrać akcent z Birmingham. Próbowałam, a oni stwierdzili: po prostu nie potrafisz tego zrobić, co, kochana? A ja na to: cóż, OK – opowiadała aktorka.

Historia na tym się nie kończy. Eleanor Tomlinson przyznała, że cała sytuacja była na tyle nerwowa, że na koniec dostała nagle krwotoku z nosa. Kiedy zaczęła na pożegnanie ściskać ręce ekipie "Peaky Blinders", okazało się, że podaje wszystkim zakrwawioną dłoń. Aktorka niestety nie zdradziła, o którą rolę się starała. Ale skoro jest mowa o początkach serialu, to bardzo prawdopodobną możliwością jest albo Grace, ukochana Tommy'ego Shelby'ego, albo jego siostra, Ada.

Nie jest to jedyna barwna historia zza kulis "Peaky Blinders". Niedawno wyszło na jaw, że Steven Knight, twórca serialu, nie chciał początkowo zaangażować do głównej Cilliana Murphy'ego, bo mu nie pasował z wyglądu. Marzył mu się ktoś o naprawdę słusznej posturze, a konkretnie Jason Statham.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA