Sześć sezonów i film. Twórca "Peaky Blinders" zdradza plany i przyznaje, że szybszy koniec to wina pandemii

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

Pandemia pokrzyżowała plany wielu filmowcom i Steven Knight jest jednym z nich. Twórca "Peaky Blinders" przyznaje, że musiał się dostosować, ale też zawsze chciał zakończyć historię filmem.

Ekipa "Peaky Blinders" weszła wczoraj, czyli z blisko rocznym opóźnieniem, na plan zdjęciowy 6. sezonu. Jednocześnie ogłoszono, że na tym serial się zakończy. W oświadczeniu twórcy serialu Stevena Knighta padło także hasło o jego "kontynuacji w innej formie". Co to dokładnie oznacza?

Peaky Blinders – powstanie sześć sezonów i film?

Jeśli zgadywaliście, że chodzi o film, to macie rację. A przynajmniej tak wynika z krótkiej wypowiedzi Knighta dla serwisu Deadline.

– COVID zmienił nasze plany. Ale mogę powiedzieć, że moim planem od początku było zakończyć "Peaky" filmem. I właśnie to się wydarzy – powiedział.

Steven Knight rzeczywiście mówił o swoich planach filmowych już wcześniej. Na razie jednak nic jeszcze nie zostało sformalizowane. Ekipa "Peaky Blinders" dopiero zaczyna zdjęcia do 6. sezonu, który przy odrobinie szczęścia obejrzymy pod koniec tego albo na początku 2022 roku. Nie wiadomo, jak bardzo został zmieniony scenariusz finału nadchodzącego sezonu (w planach był jeszcze sezon 7) i czy serial BBC otrzyma zamknięcie, które będzie satysfakcjonujące dla widzów.

Peaky Blinders sezon 6

Jest jednak możliwe, że twórcy świadomie postawią na bardziej otwarte zakończenie. Jak pisze Deadline, Steven Knight już jakiś czas temu mówił, że "Peaky Blinders" to "bestia, która nie umrze". Czyli cała marka, która prawdopodobnie będzie się rozrastać także po zakończeniu serialu. Jednym z pomysłów – obok filmu, gry i ciuchów – był baletowy spin-off wystawiany w formie musicalu na West Endzie.

Pierwotne plany Knighta były takie, że "Peaky Blinders" będzie mieć siedem sezonów i zakończy się w 1939 roku, w przededniu II wojny światowej. Twórca przyznawał jednak w wywiadach, że w filmie albo spin-offie chciałby pociągnąć historię jeszcze dalej i pokazać też życie Shelbych w czasie wojny. Trudno w tym momencie powiedzieć, jak skrócenie serialu o jeden sezon wpłynie na te plany.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA