W HBO Max powstaje jeszcze jeden spin-off "Gry o tron". Ma to być serial animowany dla dorosłych widzów

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Animowany serial ze świata "Gry o tron" utrzymany w podobnym klimacie co oryginał. Taki jest pomysł na kolejny spin-off kultowej produkcji fantasy, który tworzy nie HBO, a HBO Max.

Świat "Gry o tron" nie tylko się rozrasta, ale też wychodzi poza HBO. The Hollywood Reporter informuje o nowym projekcie, który szykuje platforma HBO Max.

Gra o tron: Powstaje animowany spin-off serialu

Tym razem chodzi o serial animowany dla dorosłych, utrzymany w tym samym klimacie, co oryginalna "Gra o tron". Podobnie jak poprzednie informacje o potencjalnych spin-offach GoT, ta również jest nieoficjalna. The Hollywood Reporter pisze, że projekt jest na razie we wczesnej fazie rozwoju, tj. na etapie spotkań z potencjalnymi scenarzystami, i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku.

Animowany serial ze świata "Gry o tron" to kolejny pomysł na rozwój tej marki. HBO chce stworzyć kilka seriali, poszerzających uniwersum, we współpracy z George'em R.R. Martinem, który wciąż ma obowiązujący kontrakt ze stacją.

gra o tron animowany spin-off

Projektem, który na pewno dojdzie do skutku, jest "House of the Dragon" o przodkach Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron". Zdjęcia do 10-odcinkowego sezonu startują w kwietniu, w obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy i Matt Smith.

Kolejne potencjalne seriale ze świata "Gry o tron" to "Opowieści z Siedmiu Królestw", czyli prequel opowiadający o przygodach Dunka i Jaja, a także serial o rebelii Roberta Baratheona. Oba na razie są na etapie wstępnych rozmów.

HBO ma też na koncie jedną porażkę, jeśli chodzi o "Grę o tron", czyli serial z Naomi Watts osadzony w czasach wydarzeń Długiej Nocy, z którego zrezygnowano po nakręceniu pilota.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA