Dunk i Jajo bohaterami kolejnego spin-offu "Gry o tron". HBO tworzy adaptację "Opowieści z Siedmiu Królestw"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jeden prequel "Gry o tron" to za mało? HBO pracuje nad kolejnym serialem ze świata stworzonego przez George'a R.T. Martina. Na warsztat zostały wzięte historie o Dunku i Jaju.

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, zaledwie miesiąc temu sugerował, że może powstać więcej spin-offów "Gry o tron", a już dziś te słowa się potwierdzają. Jak donosi Variety, we wczesnej fazie rozwoju znajduje się w HBO nowy serial oparty na "Opowieściach z Siedmiu Królestw" ("Tales of Dunk and Egg").

Opowieści z Siedmiu Królestw – prequel Gry o tron

Bohaterami serii opowiadań George'a R.R. Martina są rycerz ser Duncan Wysoki (aka Dunk), legendarny członek Gwardii Królewskiej, i jego giermek zwany Jajem, późniejszy król Aegon V Targaryen. Ich historia zaczyna się 90 lat przed wydarzeniami z "Pieśni Lodu i Ognia", które oglądaliśmy w serialu "Gra o tron".

Seria Martina, na podstawie której powstaje nowy prequel GoT, składa się z trzech opowiadań: "Wędrownego rycerza" z 1998 roku, "Wiernego miecza" z 2003 roku i "Tajemniczego rycerza" z 2010 roku. Całość wydano w Polsce w jednej książce zatytułowanej "Rycerz Siedmiu Królestw".

Nowy projekt, którego na razie nie potwierdza ani HBO, ani George R.R. Martin, jeszcze nie ma obsady ani nawet scenarzysty. Ale źródła Variety twierdzą, że rozwój świata "Gry o tron" to w tej chwili priorytet dla HBO.

gra o tron spin-off dunk i jajo

Gra o tron – prace nad House of the Dragon

"Opowieści z Siedmiu Królestw" to już trzeci spin-off "Gry o tron", który ma szansę wejść na ekrany. Pierwszym był osadzony w czasach wydarzeń Długiej Nocy serial o roboczym tytule "Bloodmoon", w którym główną rolę grała Naomi Watts. HBO zdecydowało się go nie zamawiać po nakręceniu pilota.

Drugi to "House of the Dragon", czyli smoczy prequel GoT, którego bohaterami będą przodkowie Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron", przede wszystkim konflikt znany jako Taniec Smoków. Twórcami są Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser GoT Miguel Sapochnik, a w obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine, Matt Smith i Olivia Cooke

HBO zamówiło od razu cały 10-odcinkowy sezon, do którego zdjęcia mają wystartować w kwietniu. Premiera planowana jest na 2022 rok.

REKLAMA