Jak wizyta Boga na ziemi wpłynie na losy Amenadiela? Twórca "Lucyfera" zdradza nowe spoilery z sezonu 5B

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Twórca "Lucyfera" zdradza kolejne spoilery z sezonu 5B. Jak wizyta Boga na ziemi wpłynie na jego synów? Z jakimi wyzwaniami będzie musiał zmierzyć się Amenadiel?

Ile może zmienić wizyta ojca, zwłaszcza kiedy jest Bogiem Wszechmogącym i zszedł na ziemię, by rozdzielić swoich bijących się synów? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sezonie 5B "Lucyfera".

Lucyfer sezon 5B: Co czeka Amenadiela?

Joe Henderson, jeden z showrunnerów serialu o czarującym diable (Tom Ellis), w rozmowie z CBR zdradził, że kwestie związane z ojcostwem wysuną się na prowadzenie w kolejnych odcinkach, przy czym temat ten mocno będzie dotyczyć Amenadiela (D.B. Woodside).

– To bardzo duża część 5. sezonu, szczególnie w przypadku Amenadiela, który zmaga się ze wszystkimi tymi problemami związanymi z ojcostwem – zapowiada.

Lucyfer sezon 5b amenadiel spoiler

Już w części 5A bohater ten musiał zmierzyć się z faktem, że dziecko jego i Lindy (Rachel Harris), choć ma boskie pochodzenie, prawdopodobnie jest śmiertelnikiem.

– Zmaganie się zarówno z miłością do dziecka, jak i obawą o dziecko postawią go w paraleli do Boga w taki sposób, aby Amenadiela i Lucyfer mogli dojść do szalenie różnych perspektyw, jeśli chodzi o postrzeganie przybycia ich ojca – dodaje.

Fakt, że Bóg (Dennis Haysbert) zszedł na ziemię, ma wiele zmienić w "Lucyferze".

– W sezonie 5B znaczna część wątku Amenadiela dotyczy patrzenia na ojca z zupełnie nowej perspektywy – jak na kogoś, kto też jest ojcem. Co on zrobiłby podobnie? A co inaczej? Co chciałby, żeby ojciec zrobił dla niego? Czy patrząc na swojego ojca, zrozumiał rzeczy, które musiał mu zrobić w tamtym czasie? – mówi Joe.

Napięcie i zniecierpliwienie fanów serialu rosną, ale niestety data premiery nowych odcinków nadal pozostaje nieznana.

Lucyfer dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA