Kompletny odlot w "Riverdale" po przeskoku czasowym. Archie na wojnie, Veronica u boku męża, a co u Betty?

"Riverdale" (Fot. CW)

"Riverdale" pokazało zwiastun pierwszego swojego "dorosłego" odcinka – i trzeba przyznać, że fantazji twórcom nie zabrakło. Jest wojna (na boisku futbolowym!?), są agenci FBI, a także nowy mąż.

Dzieciaki z "Riverdale" skończyły szkołę średnią, a teraz zobaczymy, jak dorosną w ciągu tygodnia. W odcinku "Purgatorio", który zobaczymy w przyszły czwartek, wszyscy będą już o siedem lat starsi i zmieni się u nich naprawdę dużo.

Riverdale sezon 5 – przed nami przeskok czasowy

Telewizja CW wypuściła teaser, który udowadnia, że serial planuje wskoczyć na nowy poziom szaleństwa. Archie (KJ Apa), po tym jak zdecydował się pójść do wojska, wylądował na wojnie, toczącej się w miejscu, które do złudzenia przypomina boisko futbolowe. Z kolei mundury wyglądają jak te z czasów II wojny światowej (szpital zresztą też). Ale spokojnie, to nie podróż w czasie, to tylko taka stylówa.

Jughead (Cole Sprouse) spełnił swoje marzenie i został pisarzem, ale najwyraźniej brak weny dopadł go już w bardzo młodym wieku. Veronica (Camila Mendes) wyszła za mąż za niejakiego Chadwicka, który oczywiście szybko ma okazję poznać umundorowanego Archiego. Betty (Lili Reinhart) z kolei została agentką FBI, najwyraźniej po tym jak przeszła jakiegoś rodzaju traumę (tak, jeszcze jedną).

Jest jeszcze druga zapowiedź, prawdopodobnie też ze scenami z kolejnych odcinków. Wyjaśnia się w nim, co sprawiło, że Archie i spółka wrócili do Riverdale: miasteczko jest w ruinie, co jest zasługą Hirama Lodge'a. Jak opowiadał już wcześniej KJ Apa, jego bohater po powrocie z wojny przejmie inicjatywę, zbierze dawną ekipę przyjaciół i wszyscy będą myśleć, jak ożywić miasto.

Nowy odcinek Riverdale w czwartek na Netfliksie

REKLAMA