Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2021 roku

"Bo to grzech" (Fot. Channel 4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jakie były najlepsze seriale w styczniu? W naszym eklektycznym top 10 znalazło się miejsce dla "WandaVision", "Lupina" czy "Bo to grzech", ale też niszowych produkcji, jak "Malowanie z Johnem".

10. Księga czarownic (nowość na liście)

najlepsze seriale 2021

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

"Księga czarownic" nie załapała się do naszej dziesiątki najlepszych seriali, kiedy debiutowała jesienią 2018 roku, a teraz już nie miała z tym problemu. Częściowo to efekt mniejszej konkurencji, a częściowo tego, że 2. sezon jest naprawdę udany.

Diana (Teresa Palmer) i Matthew (Matthew Goode), para magiczna pod każdym względem, odbywa w tym sezonie podróż w czasie do Londynu z 1590 roku, poszukując z jednej strony bardzo ważnej księgi, a z drugiej, kogoś, kto będzie w stanie pomóc Dianie w opanowaniu jej zdolności. O ile w 1. sezonie najlepszą rzeczą był rodzący się romans eleganckiego wampira z roztrzepaną czarownicą, w tym na pierwszy plan wychodzi klasyczna przygodówka z dodatkiem magii.

Binge'owanie całości sprawia wiele frajdy, zwłaszcza że serial nie tylko wciąga jak nigdy dotąd, ale też jeszcze lepiej wygląda. Kostiumy z epoki elżbietańskiej prezentują się fenomenalnie, pojawiają się postacie historyczne, jak królowa Elżbieta I czy Kit Marlowe, a Matthew Goode dostaje szansę zagrać inną, groźniejszą wersję Matthew. Wszystko to razem składa się na bardzo przyjemny sezon nie tylko dla fanów romansów, wampirów i opowieści fantastycznych. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA