2. sezon "Gambitu królowej"? Anya Taylor-Joy ma pewne pomysły na ciąg dalszy

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

"Gambit królowej" planowano jako serial limitowany, ale wielki sukces sprawił, że pojawiają się pytania o 2. sezon. Anya Taylor-Joy przyznaje, że wszystko jest możliwe.

"Gambit królowej" idzie jak burza i nie pozwala o sobie zapomnieć. W zeszłym tygodniu serial zgarnął nominacje do Złotych Globów i SAG Awards, a sezon na nagrody dopiero się rozkręca. Anya Taylor-Joy może spodziewać się też nominacji do Emmy, co oznacza, że o serialu będzie się mówiło jeszcze przez wiele miesięcy.

Gambit królowej: Anya Taylor-Joy o 2. sezonie

Będą się też pojawiać kolejne pytania o 2. sezon "Gambitu królowej" i coraz więcej pomysłów, jak można by serial kontynuować. W rozmowie z Deadline Taylor-Joy przyznaje, że teoretycznie wszystko jest możliwe.

– To surrealistyczne i cudowne, że ludzie chcą 2. sezonu, bo nigdy o tym nie myśleliśmy, nie było dyskusji na ten temat. To powiedziawszy, nigdy nie mów "nigdy" w Hollywood – mówi aktorka.

1. sezon skupiał się na dorastaniu Beth Harmon w latach 50. i 60. Poznaliśmy ją jako dziewczynkę z sierocińca w Kentucky, a potem oglądaliśmy, jak wyrasta na arcymistrzynię szachową, jednocześnie walcząc z uzależnieniem od leków i alkoholu. Co dalej?

– Byłoby bardzo interesujące zobaczyć, jaka byłaby Beth jako matka, teraz kiedy jest trzeźwa i bardziej świadoma demonów, które ją ciągną w dół – mówi Taylor-Joy.

Gambit królowej sezon 2

Anya Taylor-Joy o popularności Gambitu królowej

Według aktorki to nie przypadek, że "Gambit królowej" stał się tak popularny w czasie pandemii.

– Można coś powiedzieć o postaci, której największym wrogiem jest ona sama. Myślę, że wszyscy z nas, mieszkając w domu i będąc w zamknięciu, prawdopodobnie mamy do czynienia z większą ilością siebie, niż jesteśmy przyzwyczajeni, bo zwykle jesteśmy rozpraszani. Kiedy jesteś zamknięty w domu, masz tylko określoną ilość miejsca, żeby uciec przed sobą. Koniec końców, to potencjalnie może być coś, na co ludzie byli trochę bardziej otwarci.

Poza tym serial ma wspaniałe przesłanie: nawet jeśli jesteś genialny, wciąż potrzebujesz pomocy. Lepiej działamy, mając wsparcie, i myślę, że Beth widzi piękno we wsparciu, które w końcu zdobywa – kończy aktorka.

Gdyby Netflix chciał zamówić 2. sezon "Gambitu królowej", trochę musielibyśmy na niego poczekać. Materiał z książki został wyczerpany, więc showrunner serialu Scott Frank musiałby zacząć od napisania od zera całego scenariusza. Później do rozwiązania byłaby kwestia dostępności aktorów, zwłaszcza Anyi Taylor-Joy, która ma w planach m.in. "Mad Max: Fury Road". Dlatego kontynuacja "Gambitu królowej" mogłaby powstać prawdopodobnie dopiero za kilka lat.

Gambit królowej jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA