Zombie w "Riverdale"? Twórca serialu opowiada o przeskoku czasowym i pomysłach, które rozważano

"Riverdale" (Fot. CW)

Jughead zdjął czapkę, Betty rozpuściła włosy, ale to nie wszystko, co się zmieni. Twórca "Riverdale" opowiada o przeskoku czasowym, który zobaczymy już jutro w serialu.

Od jutra w "Riverdale" wszyscy będą starsi o siedem lat. Zapowiadany przeskok czasowy stanie się faktem, a ze zwiastuna już wiemy, że atrakcji nie zabraknie: Archie (KJ Apa) trafi na wojnę, Veronica (Camila Mendes) będzie mieć męża, Betty (Lili Reinhart) zostanie agentką FBI, a Jughead (Cole Sprouse) spełni marzenie o byciu pisarzem.

Zombie w Riverdale? Twórca o zmianach w 5. serii

Wszyscy powrócą do miasteczka po latach przerwy i wiele się się zmieni też w ich relacjach. A przynajmniej tak obiecuje Roberto Aguirre-Sacasa, twórca serialu.

– To naprawdę frajda, zacząć z na wpół czystą kartą. Nasze intrygi w serialu, jak fani wiedzą, potrafią być dość barokowe i zawiłe, a snute przez nas opowieści wiążą się z dużą ilością bagażu i historii. Pomyśleliśmy, że jest coś naprawdę ekscytującego w możliwości znalezienia wszystkich naszych postaci w zupełnie innych miejscach i zabawie inną dynamiką – mówi w wywiadzie dla TVLine.

Riverdale sezon 5 przeskok czasowy

Jak zdradza twórca, siedmioletni przeskok czasowy nie był jedyną opcją, jaką brano pod uwagę. Inna rozważana wersja to mniejszy przeskok i główne postacie wciąż na studiach. Myślano też nad zmianą gatunku.

– Inną rzeczą, którą się bawiliśmy, było dokonanie ogromnej zmiany gatunku, czyli coś w stylu: serial stanie się horrorem albo wprowadzimy elementy nadprzyrodzone. Rozmawialiśmy o tym. Ostatecznie jednak poczuliśmy, że są historie do opowiedzenia w Riverdale, a postacie nie zakończyły jeszcze swojej podróży emocjonalnej. Wydaje się, że kiedy pójdziesz w kierunku pełnego horroru czy zombie, czy czegoś takiego, trudno jest potem wrócić do normalności – opowiada Aguirre-Sacasa.

Riverdale sezon 5: Co nowego u Archiego i spółki?

Ostatecznie postawiono na znacznie mniejsze zmiany. Nikt już nie jest w szkole średniej, a miasteczko jest w tak marnym stanie, że cała ekipa zbierze się, by je ratować. Jughead rozstał się z czapką i chwilowo też z Nowym Jorkiem, gdzie mieszkał i stawiał pierwsze kroki jako pisarz. Betty pozbyła się charakterystycznej fryzury, który nosi w komiksie, co z radością powitała Lili Reinhart.

– Nie wiem, ile przeprowadziłem rozmów z Lili przez lata, kiedy mnie błagała, żeby Betty nie nosiła kucyka, który jest ikoniczny w komiksach. Kiedy zrobiliśmy przeskok czasowy, Lili powiedziała: "Przy okazji, nie musimy całkowicie pozbywać się kucyka. Możemy wymyślić luźniejszą wersję" – mówi showrunner.

Riverdale sezon 5 przeskok czasowy

Archie wróci z wojny i dalej będzie walczył – o odzyskanie Riverdale z rąk Hirama, który zamienił je w "miasto duchów". Jak mówi Aguirre-Sacasa, wiele postaci będzie skonfliktowanych z Hiramem, w tym także Cheryl, Betty, Alice i córka Hirama, Veronica, która wróci do Riverdale z mężem, bankierem z Wall Street o imieniu Chad (Chris Mason, Broadchurch"). I to nie będzie szczęśliwe małżeństwo.

– Pomyśleliśmy, że najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić Veronice, jest uwięzienie jej w związku, który będzie jak małżeństwo jej mamy i ojca... a jednak, biorąc pod uwagę dziwne problemy Veroniki z tatusiem, wydawało nam się to właściwe. [Chad jest] zdecydowanie antagonistą w tym sezonie i będzie solą w oku Veroniki, Archiego i wielu innych postaci – kończy Roberto Aguirre-Sacasa.

Nowy odcinek Riverdale w czwartek na Netfliksie

REKLAMA