Katherine Heigl mogła wybrać, kogo zagra w "Firefly Lane". Oto dlaczego zdecydowała się postawić na Tully

"Firefly Lane" (Fot. Netflix)

Katherine Heigl została obsadzona jako pierwsza w "Firefly Lane" i pozwolono jej wybrać, którą postać zagra. Dlaczego aktorka zdecydowała się zagrać właśnie Tully?

Na początku lutego na Netfliksie zadebiutował serial "Firefly Lane" na podstawie książki Kristin Hannah. Bohaterkami są Tully (Katherine Heigl, "Chirurdzy") i Kate (Sarah Chalke, "Jak poznałem waszą matkę"), które poznajemy jako 14-letnie dziewczyny. Kiedy je spotykamy, Tully jest zuchwałą i odważną dziewczyną, której nie da się zignorować, a Kate to cichutka myszka. Serial jest kroniką ich przyjaźni na przestrzeni 30 lat, w czasie których Tully zdobywa sławę, a Kate zakłada rodzinę.

Firefly Lane: Katherine Heigl sama wybrała Tully

Jak się okazuje, Heigl została obsadzona w "Firefly Lane" jako pierwsza i showrunnerka serialu Maggie Friedman pozwoliła jej wybrać, którą postać woli zagrać. Aktorka postawiła na Tully, dlatego że to bohaterka, która ją zachwycała, ale i przerażała. Co takiego jest w niej przerażające zdaniem Heigl?

– Fakt, że Tully nie przeprasza. Ponieważ ja to robię ciągle! Spędzam cały dzień codziennie na przepraszaniu, najczęściej za nic – mówi Heigl w wywiadzie dla serwisu Decider.

Firefly Lane Katherine Heigl

Jak dodaje, była zachwycona ambicją Tully, za którą ta również nie przepraszała. I zastanawiała się, czy aby na pewno jest w stanie to zagrać.

– Zastanawiałam się: "Czy potrafię to zrobić? Czy jestem w stanie zrozumieć taką kobietę?". Znaczy, z pewnością mogę to zrozumieć. Ale czy potrafię to zrobić? Czy dam radę to znaleźć w sobie? – opowiada Heigl.

Sarah Chalke z kolei mówi, że dla niej największym wyzwaniem była scena karaoke, w której Kate śpiewa piosenkę zespołu Chumbawamba. Próbowała protestować, że nie ma zwyczaju śpiewać publicznie, bo nie potrafi śpiewać. Usłyszała od showrunnerki: "Oto lista pięciu piosenek. Zostały zaakceptowane, wybierz jedną".

Czy "Firefly Lane" będzie mieć 2. sezon? Na razie jeszcze nie ma zamówienia, ale jest kilka pytań bez odpowiedzi po finale 1. serii oraz gotowy materiał źródłowy w postaci książkowego sequela. Na pewno jednak Kate i Tully nie zobaczymy na naszych ekranach z powrotem szybciej niż w 2022 roku.

Firefly Lane jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA