Co z 2. sezonem "Krainy Lovecrafta"? Michael K. Williams wyjaśnia, dlaczego nie ma od razu kontynuacji

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

"Kraina Lovecrafta" to tak dobry serial, że trudno sobie wyobrazić brak kontynuacji. Michael K. Williams tłumaczy, czemu 2. sezon to nie taka prosta sprawa i trochę musimy poczekać.

HBO informowało w lutym o serialowych zamówieniach, ale nie było wśród nich 2. sezonu "Krainy Lovecrafta". Dyrektor programowy stacji, Casey Bloys, powiedział , że ma nadzieję, że serial wróci, ale na razie nie ma takiej pewności. Showrunnerka Misha Green i jej scenarzyści są na etapie szukania nowych pomysłów, które pozwolą tej historii wyjść poza książkę Matta Ruffa, zekranizowaną już w całości.

Kraina Lovecrafta: Michael K. Williams o 2. sezonie

O tym, dlaczego decyzja o zamówieniu 2. sezonu zajmuje tyle czasu, a jeszcze więcej czasu zajmie jego nakręcenie, mówi w wywiadzie dla serwisu Collider Michael K. Williams, serialowy Montrose Freeman.

– Niezależnie od tego, jaka będzie decyzja, będę musiał sobie jakoś z tym poradzić, ponieważ nie mam wpływu na ten aspekt świata, ale mam wielką nadzieję, że będzie sezon 2. Wiem, że ten serial wymagał ode mnie bardzo dużo, więc mogę sobie tylko wyobrazić, co przeszli scenarzyści przez trzy lata. Ja przyszedłem na osiem czy dziewięć miesięcy i to już była ostatnia część tego procesu – tłumaczy.

Kraina Lovecrafta sezon 2

Wniosek z tego niestety jest taki, że nawet jeśli "Kraina Lovecrafta" dostanie w najbliższym czasie zamówienie na 2. sezon, na jego emisję będziemy czekać nie miesiącami, a latami.

– "Kraina Lovecrafta" potrzebowała około trzech lat, aby dojść do tego punktu, kiedy byli gotowi na wejście aktorów na plan. To ciężki materiał. To ciężka robota i znaczna część tej roboty jest wykonywana w pokoju scenarzystów. Wierzę, że będzie 2. sezon, ale kiedy? Kto wie – kończy aktor.

W HBO tymczasem powstaje mnóstwo innych projektów, w tym "The Last of Us" z Pedrem Pascalem i Bellą Ramsey w rolach Joela i Ellie, a także kilka spin-offów "Gry o tron".

Kraina Lovecrafta jest dostępna na HBO GO

REKLAMA