Ile będzie spin-offów "Gry o tron"? Czy powstaną też filmy? Szef HBO odpowiada na pytania o dalsze plany

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Uniwersum "Gry o tron" rozrośnie się o kolejne produkcje, z których pierwszą ma być smoczy preqeul "House of the Dragon". Jakie jeszcze plany ma HBO? Czy oprócz seriali będą filmy?

"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali w historii, nic więc dziwnego, że HBO zamierza wycisnąć więcej z tej marki. Na pierwszy ogień pójdzie "House of the Dragon", prequel o Targaryenach. Oprócz tego rozważane są prequele o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serial animowany. I na tym nie koniec.

Gra o tron: Ile spin-offów planuje telewizja HBO?

Szef programowy HBO Casey Bloys w rozmowie z Entertainment Weekly opowiada o dalszych planach. Ile spin-offów "Gry o tron" może powstać?

– Jak wiadomo, George R.R. Martin stworzył bardzo duży i szczegółowy świat. Świetne jest to, że istnieją mapy drogowe, historie i postacie, które nadają się do adaptacji w telewizji. Jak wiadomo, nadchodzi "House of the Dragon", zaczynamy zdjęcia w kwietniu.

Wolę nie wymyślać przypadkowej liczby - chcę trzy seriale, pięć seriali, 10 seriali czy ileś. Naprawdę staram się rozmawiać z ekipą o tym, jakie historie opowiedzieć, które postacie są warte wyróżnienia. Liczba seriali, które chcę, to liczba seriali, które są dobre. Więc staram się, żeby to było naszym przewodnikiem zamiast wybierania liczby i pracy wstecz. Jeśli serial będzie dobry, to go zrobimy – mówi.

gra o tron spin-offy

W dalszej części rozmowy Bloys przyznaje, że gdyby miał podać liczbę, to byłoby to mniej niż 10, bo 10 to po prostu już za dużo. Zaprzecza także krążącym ostatnio plotkom, że planowane są jeszcze filmy ze świata "Gry o tron".

Jeśli chodzi o "House of the Dragon", szef programowy HBO mówi (via TVLine), że trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, które planowane są na kwiecień. Showrunnerzy serialu, Miguel Sapochnik i Ryan J. Condal, "piszą od bardzo dawna" i mają gotowe wstępne szkice scenariuszy wszystkich 10 odcinków 1. sezonu.

W serialu, skupiającym się na rodzie Targaryenów i opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina, zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron". W obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy i Matt Smith, a wśród twórców jest także George R.R. Martin.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA