12 seriali, na które czekamy najbardziej tej wiosny. "Mare z Easttown", powrót "Opowieści podręcznej" i inne

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

1 2 3

Po nie najlepszej zimie serialowej przed nami obiecująca wiosna. Oto nasze najbardziej oczekiwane seriale: "Mare z Easttown", "The Nevers", 4. sezon "Opowieści podręcznej" i nie tylko.

Branża telewizyjna wciąż zmaga się z pandemią i to widać niestety w ramówkach. Ale jest szansa, że wiosna 2021 roku będzie lepsza od zimy: na HBO powraca po długiej przerwie "Terapia", a do tego startuje kilka nowości, w tym "The Nevers" i "Mare z Eastdown" z Kate Winslet w roli głównej. Z 4. sezonem wróci "Opowieść podręcznej", zobaczymy też finałowe "Pose" (na razie bez polskiej daty premiery).

Disney+ wypuści kolejny pewny hit Marvela, czyli "The Falcon and the Winter Soldier", z kolei na Canal+ pojawi się nowy polski kryminał "Klangor". A do tego dochodzi Amazon z antologią "Oni" Leny Waithe i "Koleją podziemną" Barry'ego Jenkinsa. Oto nasza lista najbardziej oczekiwanych seriali wiosny 2021 roku.

12. Terapia (sezon 4) – w maju na HBO

najlepsze seriale wiosna 2021

"Terapia" (Fot. HBO)

"Terapia" powraca w maju w nowej odsłonie. 4. sezon, nakręcony po ponad dziesięciu latach przerwy, to bardziej reboot niż kontynuacja. Będzie zupełnie nowa miejscówka, czyli Los Angeles, a doktora Westona zastąpi "empatyczna i spostrzegawcza" doktor Brooke Lawrence (Uzo Aduba, "Mrs. America"), która ma pomagać trójce pacjentów w radzeniu sobie ze współczesnymi lękami, związanymi z pandemią i zmianami społeczno-kulturowymi. W roli faceta, z którym Brooke spotyka się od lat, ale z przerwami, zobaczymy Joela Kinnamana ("The Killing").

Wszystko to brzmi dobrze, choć wiadomo, że powrót "Terapii" jest niejako "wymuszony" przez pandemię – HBO potrzebuje nowych seriali w ramówce, najlepiej takich, których kręcenie w tych czasach jest w miarę bezpieczne. Mniejsza jednak o to, bo mówimy o formacie, który sprawdził się ponad dekadę temu i na pewno sprawdzi się też teraz, w odświeżonej wersji i z innym zestawem problemów. A także z nową terapeutką, bo doktor Weston był jednak dość tradycyjny. [MW]

11. The Falcon and the Winter Soldier – 19 marca w USA

Drugi z seriali należących do MCU nie wzbudza w nas takiej ciekawości, jak "WandaVision", co jednak nie musi oznaczać, że będzie gorzej. Przeciwnie, zapowiedzi "The Falcon and the Winter Soldier" wskazują na bardzo solidną produkcję – po prostu skierowaną raczej do mocniej zaangażowanych w marvelowski świat fanów, niż do niedzielnych widzów.

Ci pierwsi powinni być zadowoleni, że dostaną kolejny serial, w którym na pierwszy plan wyjdą bohaterowie z drugiego szeregu. Chodzi oczywiście o Sama Wilsona (Anthony Mackie) i Bucky'ego Barnesa (Sebastian Stan), których zobaczymy po wydarzeniach z filmu "Avengers: Koniec gry", gdy spróbują się odnaleźć w rzeczywistości bez Kapitana Ameryki. Dodajcie do tego także znanych z dużego ekranu Sharon Carter (Emily VanCamp), Daniela Brühla (Baron Zemo) czy War Machine'a (Don Cheadle) oraz tonę akcji, a wiadomo, czego się spodziewać. [MP]

10. Klangor – 26 marca na Canal+

Kolejny kryminał Canal+? Tak, ale to bardzo dobra wiadomość, bo chociaż nie wszystkie gatunkowe produkcje tej stacji imponowały równie mocno, to tu można chyba liczyć na coś z półki "Kruka". W obsadzie między innymi Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska jako psycholog więzienny i jego żona, którzy poszukują zaginionej nastoletniej córki.

Obok mrocznej sprawy zapowiedzi obiecują mocny dramat rodzinny. Tragedia sprawia, że na jaw wychodzą wcześniej skrywane żale i konflikty. Oby za oryginalnym tytułem stał oryginalny pomysł na realizację gatunkowych schematów. Jest na to spora szansa, zwłaszcza że "podkręcony" zapadającą w pamięć wersją "Amazing Grace" klimatyczny zwiastun sugeruje, że "Klangor" to porządnie zrobiona i zagrana rzecz. [KC]

1 2 3
REKLAMA