Koniec "Chirurgów" jest już bardzo bliski? Twórczyni planuje zakończenie 17. sezonu jak finał całego serialu

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Kolejna osoba z ekipy "Chirurgów" po Ellen Pompeo przyznaje, że medyczny tasiemiec może skończyć się w najbliższych miesiącach. Oto co showrunnerka mówi o finale 17. sezonu serialu.

Jeszcze do niedawna były trzy pewne rzeczy w życiu: śmierć, podatki i to, że będzie kolejny sezon "Chirurgów". Teraz ekipa zaczyna ostrożnie sugerować, że serial może jednak zbliżać się do końca. Wciąż nie ma zamówienia na 18. sezon, a 17. sezon został mocno skrócony z powodu problemów z produkcją w czasie pandemii.

Chirurdzy: 17. sezon serialu może być już ostatni

Krista Vernoff, showrunnerka serialu, przyznaje w rozmowie z The Hollywood Reporter, że "Chirurdzy" mogą się wkrótce skończyć. Dlatego planuje zakończenie 17. sezonu tak, aby w razie czego mogło być finałem całości.

– Planuję sezon i finał, który mógłby funkcjonować zarówno jako finał sezonu, jak i finał serialu. Planuję na wypadek obu okoliczności i jest to trudne, i nie jest to idealna sytuacja. To nie jest miejsce, w którym chciałabym, żebyśmy byli – mówi.

Źródła THR twierdzą, że rozmowy o zamówieniu na kolejny sezon, w których bierze udział Disney (właściciel stacji ABC) i grająca główną rolę w "Chirurgach" Ellen Pompeo, trwają od miesięcy. Pompeo, która od 2017 roku jest najlepiej zarabiającą aktorką w amerykańskiej telewizji ogólnodostępnej, ma kontrakt do końca 17. sezonu. Serialowa Meredith Grey, będąca również producentką "Chirurgów", nie ukrywa, że wraz z kolejnym kontraktem będzie chciała kolejnej podwyżki.

Chirurdzy sezon 17 koniec

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Jednocześnie ABC zależy na tym, żeby "Chirurdzy" dalej trwali, bo nawet jeśli nie mają już takiej oglądalności jak kilka lat temu, wciąż są najchętniej oglądanym serialem dramatycznym tej stacji. Na razie jednak sytuacja jest daleka od rozwiązania, a showrunnerka ma nadzieję, że uda jej się poznać dalsze losy serialu przynajmniej przed rozpoczęciem zdjęć do ostatniego odcinka.

– Powiedziałam im [szefom ABC], że zanim zacznę robić finał, muszę wiedzieć, co robimy. Bo jest kilka wątków postaci, które się zmienią. Mam plany na wypadek obu okoliczności. Albo będzie zamknięcie, albo zbuduję coś, co sprawi, że będę mieć odrobinę cliffhangera i punkt zaczepienia na następny sezon – mówi.

O tym, że los "Chirurgów" w tym momencie pozostaje niejasny, mówiła też ostatnio Ellen Pompeo. Aktorka przyznała, że były rozmowy o ewentualnym zakończeniu serialu i że to opcja, która wciąż jest brana pod uwagę.

REKLAMA