Wszystko, co wiemy o 4. sezonie Opowieści podręcznej. Data premiery, zwiastun, spoilery, nowa bohaterka

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Pod koniec kwietnia wraca z 4. sezonem "Opowieść podręcznej". Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje o nowych odcinkach, takie jak data premiery, zwiastun, spoilery.

"Opowieść podręcznej" powraca tej wiosny po prawie dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią. W 4. sezonie zobaczymy, jak June (Elisabeth Moss) przemienia się w rebeliantkę w pełnym tego słowa znaczeniu, a w gileadzkim koszmarze wolność zacznie zapuszczać korzenie. Co jeszcze wiemy o nowych odcinkach jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat?

Opowieść podręcznej sezon 4 – data premiery

4. sezon "Opowieści podręcznej" wystartuje na HBO GO 29 kwietnia, dzień po premierze w USA. Premiera telewizyjna na HBO planowana jest na 30 kwietnia.

Opowieść podręcznej sezon 4 – zwiastun

Platforma Hulu, która produkuje serial, wypuściła zwiastun 4. sezonu. "Nazywam się June Osborne i jestem obywatelką Stanów Zjednoczonych" – mówi Elisabeth Moss, co jest zapowiedzią nowej ery w dziejach Gileadu. Główna bohaterka "Opowieści podręcznej", która dalej ma wyprowadzać dzieci z Gileadu, jest gotowa iść na wojnę z opresyjnym reżimem i nie ma znaczenia, kto stanie jej na drodze.

Opowieść podręcznej – 10 odcinków w 4. sezonie

Jak potwierdził showrunner Bruce Miller w rozmowie z IndieWire, 4. sezon będzie liczyć 10 odcinków, a nie 13, jak dwa poprzednie. Twórca zapewnił, że decyzja o skróceniu sezonu jest powodowana w stu procentach kwestiami twórczymi.

Wolność zapuści korzenie w Opowieści podręcznej

Zgodnie z tym, co Bruce Miller mówił w grudniu, historia June w 4. sezonie bardzo będzie różnić się od tego, co było wcześniej.

– Nie mogłoby się to bardziej różnić. Największa rzecz, jaką mogę powiedzieć, to: nie próbujcie nawet zgadywać [co się wydarzy], bo to naprawdę jeden z tych sezonów. June wkracza w bardzo ciekawy świat, ucieka, ma ze sobą kobiety, za które czuje się odpowiedzialna. Poza tym tak w zasadzie to wykrwawia się na śmierć pod koniec 3. sezonu. June zasmakowała teraz wolności i my będziemy za nią podążać – zapewniał w rozmowie z The Hollywood Reporter.

"Wolność zapuszcza korzenie" to też hasło z plakatu 4. sezonu "Opowieści podręcznej".

Opowieść podręcznej sezon 4

Kanada i uchodźcy w Opowieści podręcznej

Miller obiecuje więcej polityki międzynarodowej i więcej historii o sytuacji osób w Kanadzie, które w praktyce są uchodźcami i aż tak się nie różnią od prawdziwych uchodźców. Tymczasem Gilead będzie stawał się coraz bardziej niestabilny, w miarę jak wykradane będą z niego kolejne dzieci, czyli cała przyszłość tego państwa.

Opowieść podręcznej sezon 4 – obsada serialu

Obsada "Opowieści podręcznej" zasadniczo się nie zmieni. Oprócz Moss powrócą m.in. Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Samira Wiley, Alexis Bledel i Max Minghella. Na pewno pojawi się też jeszcze Bradley Whitford jako enigmatyczny komendant Lawrence. Aktor mówi w wywiadzie dla TVLine, że wciąż trudno przewidzieć, po której stronie ten człowiek ostatecznie wyląduje.

Do obsady dołączy Mckenna Grace ("Nawiedzony dom na wzgórzu") jako pani Keyes, nastoletnia żona znacznie starszego komendanta. To postać, która może nas zaskoczyć nieraz – bardzo inteligentna małżonka, która prowadzi farmę i dom pewną ręką. Ma buntowniczą, wywrotową naturę, jest spokojna i pobożna na zewnątrz, a wewnątrz cała się burzy i ma w sobie nutkę szaleństwa.

Co u Waterfordów w 4. serii Opowieści podręcznej?

Fred (Joseph Fiennes) i Serena (Yvonne Strahovski) Waterfordowie zostali aresztowani i powinny ich czekać procesy kryminalne za zbrodnie wojenne. Ale sprawy mogą okazać się bardziej skomplikowane. Jak zdradza Joseph Fiennes w rozmowie z GoldDerby, komendant na początku będzie przetrzymywany w celi, ale znajdzie drogę wyjścia. Nie będzie nią cudowny ratunek ze strony Gileadu, tylko zamiana w informatora, opowiadającego Kanadyjczykom o zbrodniach Gileadu.

Jeśli chodzi o Serenę, sprawy jak zawsze będą skomplikowane, co obiecał Bruce Miller w wywiadzie dla TV Guide:

– Spodziewam się, że będziecie rozdarci, jeśli chodzi o Serenę. (...) Ona czasem robi rzeczy, które uważamy za zrozumiałe i szlachetne, i nawet daje się lubić. A potem robi mnóstwo okropnych rzeczy. Jest wiele rzeczy, za które powinna odpowiedzieć i teraz znajdzie się w sytuacji, że będzie mogła odpowiedzieć za wszystko co złe.

Opowieść podręcznej sezon 4

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Co dalej u Nicka, ciotki Lydii i innych bohaterów?

Nick (Max Minghella) jest jednym z tych bohaterów, których przeszłość poznamy w 4. sezonie (retrospekcje miały być już w 3. serii, ale brakło na nie miejsca). Luke (O-T Fagbenle) będzie szukać zemsty na Fredzie, czyli człowieku, który gwałcił jego żonę (via Express). Z kolei ciotka Lydia (Ann Dowd) będzie miała wiele do udowodnienia i mogą ją czekać kłopoty (via Radio Times), dlatego, że kogoś trzeba będzie obwinić o znikające z Gileadu dzieci. Zresztą według Ann Dowd ona sama będzie czuć się winna, w końcu powinna była zauważyć, że dziewczyny zachowują się dziwnie.

Elisabeth Moss reżyserką Opowieści podręcznej

W 4. sezonie "Opowieści podręcznej" Elisabeth Moss stanie także za kamerą. Jej reżyserskim debiutem będzie 3. odcinek.

Opowieść podręcznej ma już zamówiony 5. sezon

Hulu ogłosiło w grudniu, że będzie 5. sezon "Opowieści podręcznej". Jest też zamówienie na sequel, czyli "Testamenty" na podstawie nowej książki Margaret Atwood. Akcja ma dziać się 15 lat po wydarzeniach z "Opowieści podręcznej".

Opowieść podręcznej jest dostępna na HBO GO

REKLAMA