Kto jest prawdziwym ojcem Jedenastki? 4. sezon "Stranger Things" może przynieść odpowiedź

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Choć Jedenastka mówiła "tato" do doktora Brennera, "Stranger Things" nigdy nie dało jasnej odpowiedzi na pytanie, czy doktorek faktycznie był jej biologicznym ojcem. Czy zmieni to 4. sezon?

W przypadku 4. sezonu "Stranger Things" teorie fanowskie pokryły się z przeciekami z planu – zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami internautów aktor grający doktora Brennera pojawił się na zdjęciach. Teraz posłuchajcie fanowskiej teorii (via ScreenRant), która może mieć z tą wizytą coś wspólnego.

Stranger Things: Kto jest ojcem Jedenastki?

Do tej pory doktor Brenner, który miał zginąć w 1. sezonie serialu, określany był przez Jedenastkę (Millie Bobby Brown) mianem ojca. Przypomnijmy, jak wyglądało koszmarne dzieciństwo tej niezwykłej dziewczynki.

Jej matka, Terry Ives, zgłosiła się do udziału w projekcie MKUltra do Hawkins Lab, który nadzorował Brenner. Była poddawana szeregowi eksperymentów, które zmieniły jej umysł. Gdy urodziła córkę, została poddana terapii elektrowstrząsami, a małą zaopiekował się doktorek i nazwał ją "Jedenastką". Terry nigdy nie odzyskała świadomości i umysłowej sprawności, a dziewczynka zaczęła traktować Brennera jak ojca. Ale czy faktycznie płynie w nich ta sama krew?

Stranger Things kto jest prawdziwym ojcem jedenastki

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W książce "Suspicious Minds", która powstała bazując na lukach fabularnych w serialu, znajdziemy pewne wytłumaczenie pochodzenia dziewczynki. Mianowicie zanim Terry wzięła udział w projekcie w Hawkins Lab, spotykała się z niejakim Andrew Richem, który został wysłany na wojnę w Wietnamie, gdzie zginął. Jest również wytłumaczenie, że swój udział miał w tym Brenner. Czy to zatem Andrew jest prawdziwym tatą Jedenastki?

4. sezon "Stranger Things" ma nam dać odpowiedzi na wiele pytań odnośnie przeszłości bohaterów. Czy kwestia biologicznego ojca głównej bohaterki może być jedną z nich? Dowiemy się nie szybciej niż w okolicach listopada/grudnia bieżącego roku, bo najwcześniej wtedy możliwa jest premiera nowych odcinków.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA