Zobaczcie zdjęcia zza kulis 6. sezonu "Peaky Blinders". Cillian Murphy prezentuje nowy kostium Tommy'ego

"Peaky Blinders" (Fot. Anthony Byrne/BBC)

W Birmingham powstaje 6. sezon "Peaky Blinders", w którym nie zabraknie gangsterskich porachunków i eleganckich kostiumów. Cillian Murphy pokazał najnowszą wersję stroju Tommy'ego.

Od stycznia w Birmingham trwają zdjęcia do 6. sezonu "Peaky Blinders", który niestety będzie już finałowy. Pandemia pokrzyżowała plany twórcy serialu Stevena Knighta, który wcześniej chciał tworzyć jeszcze jeden sezon. Ponieważ jednak serial złapał roczne opóźnienie, zrezygnowano z jego przedłużenia na kolejne odcinki.

Peaky Blinders sezon 6 – nowe zdjęcia zza kulis

Na pierwszy zwiastun ze scenami z nowych odcinków jeszcze trochę musimy poczekać, a tymczasem pojawiły się nowe zdjęcia z planu. Nie ma spoilerów, ale jest Cillian Murphy w garderobie przyglądający się nowemu kostiumowi Tommy'ego Shelby'ego, oczywiście z charakterystycznym kaszkietem.

Wcześniej ogłoszono na Twitterze, że do obsady "Peaky Blinders" w finałowym sezonie dołączyli Conrad Khan ("The Huntsman: Winter's War") i Amber Anderson ("Black Mirror"). Choć oficjalnie szczegóły obu tych ról są trzymane w tajemnicy, reżyser tego sezonu, Anthony Byrne, zdradził już wcześniej, że Anderson zagra czarny charakter – niebezpieczną kobietę, która wyznaje podobną ideologię co Oswald Mosley i która będzie nową przeciwniczką Tommy'ego.

6. sezon "Peaky Blinders", powstający w COVID-owym reżimie sanitarnym, oficjalnie ogłoszono jako finałowy w styczniu 2021 roku, tuż przed rozpoczęciem zdjęć. Na razie nie ma daty premiery, ale prawdopodobnie będzie ona miała miejsce albo pod koniec 2021 roku, albo dopiero w 2022 roku.

I na tym nie koniec historii chłopaków z Birmingham: Steven Knight ma w planie film kinowy, na który już jest konkretny pomysł, a także kolejne seriale z tego samego uniwersum.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA