Ognisty teaser "House of the Dragon", spin-offu "Gry o tron". HBO ma nowe smoki i nie zawaha się ich użyć

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Wkrótce startują zdjęcia do "House of the Dragon", smoczego prequela "Gry o tron". HBO pokazało pierwszy teaser, w którym zaprezentowano animowane logo serialu.

"Gra o tron" już nie wróci, ale HBO szykuje spin-offy. Na pierwszy ogień pójdzie "House of the Dragon", prequel "Gry o tron", którego bohaterami będą przodkowie Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron".

House of the Dragon – pierwszy teaser serialu HBO

Choć zdjęcia do serialu jeszcze się nie rozpoczęły (zgodnie z planem mają ruszyć 5 kwietnia), HBO pokazało pierwszy teaser. To animowane logo, które obiecuje nam ogień, ogień i jeszcze więcej ognia. Oficjalnie też podano datę premiery: składający się z 10 odcinków 1. sezon "House of the Dragon" obejrzymy w 2022 roku.

W głównej obsadzie znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla, oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córki Viserysa. Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron").

Oprócz "House of the Dragon" HBO rozważa zamówienie kolejnych spin-offów "Gry o tron", w tym prequeli o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serialu animowanego w klimacie GoT.

Premiera House of the Dragon w 2022 roku w HBO

REKLAMA