Które spin-offy "Gry o tron" dojdą do skutku? Szef HBO mówi, co może zadecydować o zamówieniu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W HBO powstaje kilka spin-offów "Gry o tron" jednocześnie, ale nie wszystkie trafią na antenę. Według jakich kryteriów zamawiane będą nowe seriale z uniwersum George'a R.R. Martina?

"Gra o tron" daje bogate możliwości, jeśli chodzi o tworzenie wszelkiego rodzaju spin-offów, a HBO zamierza zacząć je wykorzystywać. Na pierwszy ogień pójdzie "House of the Dragon", prequel opowiadający o przodkach Daenerys Targaryen. Zdjęcia do niego ruszają w kwietniu, a w obsadzie znajdują się m.in. Paddy Considine ("Outsider"), Matt Smith ("The Crown") i Olivia Cooke ("Bates Motel").

Gra o tron: Jakie kryteria muszą spełnić spin-offy?

Oprócz tego rozważane są prequele o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serial animowany w klimacie oryginalnej "Gry o tron". I szef programowy HBO, Casey Bloys, przyznaje, że to raczej nie koniec. W rozmowie z TVLine Bloys wyjaśnia, jakie kryteria będą musiały spełnić nowe seriale, żeby mogły liczyć na zamówienie.

– Oczywiście, wiemy, że George ma ten niesamowity świat z całą tą naprawdę bogatą i skomplikowaną historią i wszystkimi tymi postaciami. Dlatego staraliśmy się dobrze zastanowić, jakie historie warto opowiedzieć. Co by było ekscytujące? Co pokochaliby fani? Dunk i Jajo to jedna z nich, ale nie jedyna.

Według niego jest szansa, że koniec końców o tym, co zostanie zamówione, zadecyduje po prostu warstwa kreatywna, czyli to, czy dany projekt będzie spełniał charakterystyczne dla HBO wysokie normy jakościowe.

gra o tron spin-offy

Co ciekawe, George R.R. Martin niecałe cztery lata temu pisał w blogu, że "Opowieści z Siedmiu Królestw", czyli historie o Dunku i Jaju, na razie nie zostaną zamienione w serial, bo chciałby najpierw napisać siedem albo i dziesięć kolejnych opowiadań z tego cyklu. Do tej pory ukazały się trzy: "Wędrowny rycerz" z 1998 roku, "Wierny miecz" z 2003 roku i "Tajemniczy rycerz" z 2010 roku. Całość wydano w Polsce w jednej książce zatytułowanej "Rycerz Siedmiu Królestw".

Gra o tron jest dostępna na HBO GO

REKLAMA