W HBO powstają kolejne spin-offy "Gry o tron". Wolicie Zapchlony Tyłek czy morskie przygody w Westeros?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO zastanawia się nad kolejnymi spin-offami "Gry o tron". Nowe projekty, które są brane pod uwagę, mają dość nieoczywistych bohaterów, a jeden z nich tworzy showrunner "Rzymu".

Świat "Gry o tron" rozrasta się o kolejne seriale. Variety donosi, że brane pod uwagę są jeszcze trzy spin-offy, o których wcześniej nie słyszeliśmy.

Gra o tron: HBO rozważa kolejne trzy spin-offy

Pierwszy z nich to "9 Voyages" bądź "Sea Snake", który pisze Bruno Heller, współtwórca "Rzymu". Jego bohaterem byłby Lord Corlys Velaryon – głowa rodu Velaryon i mąż księżniczki Rhaenys Targaryen. Nazywany Wężem Morskim Lord Corlys to największy awanturnik morski w całym Westeros, który zbudował ród bogatszy od Lannisterów i twierdził, że jest właścicielem największej floty świata.

Drugi projekt to "Flea Bottom", czyli historie z Zapchlonego Tyłka, najbiedniejszej dzielnicy Królewskiej Przystani, gdzie wychowali się Davos Seaworth i Gendry. Trzeci potencjalny serial to z kolei "10,000 Ships", czyli historia księżniczki Nymerii, która razem ze swoimi ludźmi podróżowała do Dorne ok. tysiąc lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i została żoną Lorda Morsa Martella. To właśnie na jej cześć Arya Stark nazwała Nymerią swojego wilkora. Oba te seriale na razie nie mają scenarzystów.

Gra o tron spin-offy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

HBO już rozważa zamówienie kilku spin-offów "Gry o tron", w tym prequeli o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serialu animowanego w klimacie GoT. Wszystkie mają szansę dołączyć do "House of the Dragon", prequela o Targaryenach opartego na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Zobaczymy w nim wydarzenia dziejące się ok. 300 lat przed tymi z "Gry o tron".

W głównych rolach pojawią się Paddy Considine jako król Viserys, Matt Smith jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla, oraz Emma D'Arcy jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa. Oprócz nich w obsadzie są m.in. Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best i Sonoya Mizuno.

Gdyby do skutku doszedł także spin-off o Wężu Morskim, część ról mogłaby się powtórzyć. Wiadomo już, że Steve Toussaint zagra Lorda Velaryona w "House of the Dragon", z kolei Eve Best została obsadzona jako jego żona Rhaenys Targaryen.

Gra o tron jest dostępna na HBO GO

REKLAMA