Netflix zaszalał z polskimi serialami. Będą cztery nowe: "Axis Mundi", "Królowa", "Wielka woda" i kolejny Coben

"Otwórz oczy" (Fot. Netflix)

Netflix zapowiada kolejne polskie seriale: krakowskie fantasy Kasi Adamik i Olgi Chajdas, "Wielką wodę" o powodzi w 1997 roku, "Królową", a także "Zachowaj spokój" na podstawie Cobena.

Netflix ogłosił powrót "Rojstu", a także zapowiedział kolejne polskie projekty serialowe. Dwa z nich już znacie: to "Sexify", komediodramat o trzech studentkach, tworzących aplikację, która ma zrewolucjonizować życie seksualne, oraz "Otwórz oczy", czyli historia z elementami science fiction, skierowana do młodej widowni.

Obie produkcje będą mieć premierę jeszcze w 2021 roku, podobnie jak "Rojst '97". Oprócz tego zapowiedziano cztery zupełnie nowe polskie seriale na 2022 rok.

polskie seriale netflix

"Sexify" (Fot. Netflix)

Axis Mundi – serial Kasi Adamik i Olgi Chajdas

"Axis Mundi" to 8-odcinkowy serial fantasy w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, którego akcja dzieje się w Krakowie. Autorkami scenariusza są Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. Główna bohaterka, studentka medycyny, Alex, poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną grupę uczniów. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

"Axis Mundi" to historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą. Premiera w pierwszej połowie 2022 roku.

Królowa – polski serial Netfliksa o drag queen

"Królowa" to 4-odcinkowy miniserial o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra, emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. Reżyseruje Łukasz Kośmicki, scenariusz napisał Arnie Asgeirsson. Premiera w pierwszej połowie 2022 roku.

Wielka woda – serial Netfliksa o powodzi stulecia

"Wielka woda" to 6-odcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywający się podczas powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola.

Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób. Zdjęcia do serialu rozpoczną się latem 2021 roku. Premiera w drugiej połowie 2022 roku.

Zachowaj spokój – nowa adaptacja Harlana Cobena

"Zachowaj spokój" to kolejny polski serial oparty na powieści Harlana Cobena. Wyreżyserują go Michał Gazda i Bartosz Konopka. Akcja 6-odcinkowej produkcji rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

"Zachowaj spokój" to dynamiczny, pełen zwrotów akcji thriller, który choć nie jest kontynuacją "W głębi lasu", dostarczy odpowiedzi na niektóre pytania powstałe po obejrzeniu pierwszej ekranizacji Harlana Cobena. Za scenariusz odpowiadają i tym razem Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Premiera w drugiej połowie 2022.

REKLAMA