XIX-wieczne superbohaterki szaleją w "The Nevers" – pełny zwiastun i data premiery nowego serialu HBO

"The Nevers" (Fot. HBO)

W kwietniu na HBO zawitają godne następczynie Buffy Summers – wiktoriańskie damy z supermocami, które ratują świat i walczą o lepszą pozycję kobiet. Zobaczcie pełny zwiastun "The Nevers".

12 kwietnia na HBO Polska zadebiutuje "The Nevers" ("Nierealne"), nowy serial fantastyczny stworzony przez Jossa Whedona ("Buffy: Postrach wampirów"). Składający się z 12 odcinków 1. sezon został podzielony na dwie części – pierwsze sześć odcinków zobaczymy wiosną, a druga część znajduje się w przedprodukcji.

The Nevers – pełny zwiastun nowego serialu HBO

Akcja serialu osadzona jest w Londynie w ostatnich latach panowania królowej Wiktorii. W mieście roi się od osób, głównie kobiet, które nagle zaczynają przejawiać nadprzyrodzone zdolności. Niektóre z nich są czarujące, inne wręcz niepokojące.

W grupie tej są Amalia True (Laura Donnelly, "Outlander"), tajemnicza waleczna wdowa, i Penance Adair (Ann Skelly, "Red Rock"), błyskotliwa młoda wynalazczyni. Obie stają się przywódczyniami społeczności ludzi do tej pory żyjących na marginesie, tworząc dla nich dom i walcząc z… cóż, właściwie ze wszystkimi. Wszystko po to, aby znaleźć miejsce dla tych, dla których historia nie miała miejsca.

W obsadzie serialu są także Olivia Williams ("Dollhouse"), James Norton ("Grantchester"), Tom Riley ("Demony da Vinci"), Rochelle Neil ("Das Boot"), Eleanor Tomlinson ("Poldark"), Amy Manson ("Once Upon a Time"), Pip Torrens ("The Crown"), Denis O'Hare ("Czysta krew"), Zackary Momoh ("Seven Seconds"), Elizabeth Berrington ("Sanditon"), Kiran Sawar ("Pure"), Anna Devlin, Viola Prettejohn, Ella Smith ("Babylon"), Nick Frost ("Into the Badlands") i Ben Chaplin ("List do króla").

Twórcą i producentem serialu jest Joss Whedon, który w listopadzie, po dwóch latach pracy nad "The Nevers", zrezygnował z funkcji showrunnera. Tłumaczył wtedy, że ostatni rok zmienił jego życie w bezprecedensowy sposób i że nie jest w stanie podołać wyzwaniu robienia tak dużego projektu w czasach pandemii. Jak pisał, czuje się "autentycznie wyczerpany" i wycofuje się, żeby skupić całą energię na swoim życiu prywatnym, w którym czeka go "ekscytująca zmiana". W lutym tego roku ruszyła fala oskarżeń aktorów i scenarzystów "Buffy" pod jego adresem.

Nową showrunnerką została brytyjska reżyserka Philippa Goslett ("Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach").

Premiera serialu The Nevers 12 kwietnia na HBO

REKLAMA