3. sezon "Stranger Things" zostawił nas z dziurą fabularną. Czy serial ją załata w nowych odcinkach?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Ile niedomkniętych wątków ze "Stranger Things" załata kolejny sezon serialu? Im bliżej nowych odcinków, tym bardziej fani wynajdują kolejne niedokończone historie.

Przedłużające się przez pandemię oczekiwanie na nowe odcinki "Stranger Things" niesie za sobą coraz to nowe teorie fanowskie oraz doszukiwanie się przez widzów tropów odnoszących się do mitologii tej historii w poprzednich odcinkach. Efektem tego jest choćby pytanie, czy w 4. sezonie poznamy biologicznego ojca Jedenastki.

Stranger Things: Co stanie się z The Hawkins Post?

Internauci zadają sobie też pytanie o dalsze losy "The Hawkins Post". W tej lokalnej gazecie w 3. sezonie produkcji pracowała Nancy Wheeler i właśnie tam doświadczyła licznych nieprzyjemności ze strony swoich szefów, Toma i Bruce'a.

Efektem całej sytuacji była m.in. porywająca przemowa Karen, mamy Nancy, o feminizmie i kobiecej sile – która zresztą, biorąc pod uwagę późniejszy romans tej postaci z Billym, który przyczynił się do jego zawładnięcia przez Łupieżcę Umysłów, została postawiona pod znakiem zapytania.

Stranger Things sezon 4 wątek hawkins post

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

W każdym razie Tom i Bruce ostatecznie sami stali się marionetkami Łupieżcy Umysłów i zostali pozbawieni życia przez swoich stażystów. Teraz pojawia się pytanie, co dalej z "The Hawkins Post". Może nie był to wiodący serialowy wątek, ale na pewno jeden z tych, które nie zostały wyjaśnione. Co z gazetą? Co z redaktorami? Czy twórcy serialu celowo nie odpowiadają na te pytania, ponieważ kolejny sezon nie będzie już rozgrywać się w Hawkins?

Prawdę poznamy nie wcześniej niż późną jesienią 2021 roku, kiedy to według nieoficjalnych informacji 4. sezon "Stranger Things" ma pojawić się na naszych ekranach.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA