Spowiedź w sezonie 5B "Lucyfera"? Twórca zapowiada głęboką rozmowę diabła z Bogiem

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Twórcy "Lucyfera" dbają o podsycanie ciekawości fanów przed premierą sezonu 5B. Tym razem zdradzono, że będziemy świadkami rozmowy z Bogiem. Czego możemy się spodziewać?

Współtwórca "Lucyfera" Joe Henderson w wywiadzie dla Word Balloon uchylił rąbka tajemnicy na temat nadchodzących sezonów 5B i 6. Jednym z wątków, które poruszył, była postać Boga (w tej roli Dennis Haysbert).

Lucyfer sezon 5B – będzie rozmowa diabła z Bogiem

Jak zdradził showrunner, możemy spodziewać się głębokich rozmów pomiędzy Lucyferem a jego ojcem, który zszedł na ziemię sprawdzić, co porabiają dzieci.

– Powiedzmy, że Lucyfer i Tata będą mieli wiele rozmów na temat tego, gdzie się znaleźli, i właśnie o tego typu sprawach będą rozmawiać. Zabawa wątkami Lucyfera i Boga i przede wszystkim Amenadiela i Boga to była czysta przyjemność. I jak zobaczycie w zwiastunie, Dennis Haysbert potrafi zagrać i dramatyczne momenty emocjonalne, i humor – powiedział Henderson.

lucyfer sezon 5b

Dennis Haysbert w "Lucyferze" (Fot. Netflix)

Joe Henderson odpowiedział także na pytanie, czy fani zobaczą rozmowę Boga i Uriela, który został zabity przez Lucyfera.

– Będąc szczerym, nie pamiętam, jak bardzo się w to zagłębiliśmy. Ale to coś, co ciąży – na nas, na serialu i na samym Lucyferze – skomentował.

Showrunner podzielił się także informacją, który odcinek z nadchodzącego sezonu 5B należy do jego ulubionych. Jak wyjawił, to odcinek 9, w którym widzowie będą świadkami rodzinnej kolacji.

– Kiedy zobaczycie, czym jest ta rodzinna kolacja, myślę, że zrozumiecie, dlaczego to było dla mnie bardzo osobiste i jaką przyjemność miałem z kręcenia tego. Mówiłem o tym wcześniej, to 11-minutowa scena, w której ludzie jedynie mówią. Musiałem napisać sztukę. Napisałem ją i naprawdę fajnie było to zrobić – a zwłaszcza z taką obsadą. Najbardziej interesującą rzeczą, jaką mogli zrobić, było jedynie mówienie, a to nie jest łatwe zadanie dla aktora – podsumował.

O tym, co się będzie działo na początku sezonu 5B "Lucyfera", tuż po nadejściu Boga, opowiadał wcześniej D.B. Woodside. Serialowy Amenadiel zdradził, że to będzie wypełniona chaosem historia rodzinna, która zaczyna się od tego, że "tato wrócił do domu i nie jest zadowolony z tego, co robią jego dzieci".

Lucyfer sezon 5B – premiera 28 maja na Netfliksie

REKLAMA