Sam Heughan już wie, co chce robić po "Outlanderze". Serialowy Jamie jest gotowy na wyzwania aktorskie

"Outlander" (Fot. Starz)

Sam Heughan, znany widzom z roli Jamiego w popularnym serialu "Outlander", zdradził, że czeka na prawdziwe aktorskie wyzwanie. Na co aktor ma nadzieję w przyszłości?

"Outlander" od 2014 roku podbija serca widzów. Obecnie trwają zdjęcia do 6. sezonu produkcji. Sam Heughan dzięki roli Jamiego zdobył niemałe grono fanów. Jak informuje Hello Magazine, w podcaście "The Cultural Coven" aktor zdradził, że jest gotowy na kolejne aktorskie wyzwania.

Outlander: Sam Heughan chce wyzwań aktorskich

W rozmowie z prowadzącą Nicolą Roy aktor odniósł się do kwestii obawy, czy po tak długim czasie grania tej samej postaci nie zostanie zaszufladkowany.

– Zdecydowanie chcę zrobić coś innego. Jamie Fraser jest oczywiście genialny, a ja zagrałem wiele ról filmowych, po to by zdobyć inne role, jednak wszystkie znajdowały się w obszarze tej samej kanwy. Chciałbym otrzymać prawdziwe wyzwanie aktorskie, ponieważ myślę, że właśnie wtedy możesz się naprawdę rozwinąć. Zobaczę, co się wydarzy – skomentował Sam Heughan.

outlander sam heughan

"Outlander" (Fot. Starz)

Aktor wyraził także uznanie dla Starz i serialu, dzięki któremu zyskał rozgłos.

– "Outlander" jest naprawdę wyjątkowy. Moja postać to młody wojownik, który stał się panem, ojcem, mężem i teraz też dziadkiem, brał udział w wielu bitwach, był maltretowany, przebywał na Karaibach. Miałem naprawdę dużo zabawy. Ale oczywiście wszyscy się wypalamy i chcemy spróbować czegoś nowego – wyjaśnił Heughan.

Jak dodał, po pandemii marzy mu się powrót do teatru. Przed pandemią prowadził rozmowy na ten temat, ale teraz byłoby to trudne do zrealizowania ze względu na harmonogramy. Co chciałby grać? Przede wszystkim Szekspira: "Hamleta", "Makbeta", "Romea i Julię".

Ekipa "Outlandera" obecnie pracuje nad 6. sezonem serialu, opartym o powieść "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon. Zdjęcia trwają od lutego i ze względu na pandemię szacuje się, że prace potrwają około dziesięciu miesięcy. Nowy sezon serialu prawdopodobnie zobaczymy dopiero w 2022 roku.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA