W tym roku zobaczymy drugi film "Downton Abbey". Do obsady dołączają aktorzy z "The Affair" i "Hannibala"

"Downton Abbey" (Fot. Focus Features)

Potwierdziły się plotki i przypuszczenia: powstaje drugi film z serii "Downton Abbey". Podana została data premiery, a także nazwiska osób, które dołączą do znakomitej obsady.

To jeszcze nie koniec historii bohaterów serialu "Downton Abbey". Focus Features oficjalnie ogłosiło to, o czym nieoficjalnie mówiło się od dawna: powstaje drugi film kinowy, w którym powróci rodzina Crawleyów. Jak informuje Deadline, premiera planowana jest na święta, a dokładniej na 22 grudnia 2021 roku.

Downton Abbey: Będzie drugi film. Kiedy premiera?

W filmie powrócą ponownie gwiazdy oryginalnego serialu, emitowanego przez brytyjską stację ITV w latach 2010-2015, w tym Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Imelda Staunton i Maggie Smith. Dołączy do nich czwórka nowych aktorów: Hugh Dancy ("Hannibal"), Dominic West ("The Affair"), Laura Haddock ("Demony Da Vinci") i francuska aktorka Nathalie Baye. Szczegóły na temat ról są trzymane w tajemnicy.

Downton Abbey drugi film

Autorem scenariusza, a także producentem – wraz z Garethem Neame'em i Liz Trubridge – ponownie będzie Julian Fellowes, showrunner serialu "Downton Abbey". Reżyserować będzie nominowany do nagród BAFTA i Emmy Simon Curtis ("Mój tydzień z Marilyn"). Na razie nie podano żadnych informacji o fabule.

Pierwszy film, który zarobił 230 mln dolarów na całym świecie, skupiał się na wizycie króla i królowej w Downton w 1927 roku. Nie wiadomo, który rok będzie w drugim filmie ani czy wszyscy bohaterowie powrócą raz jeszcze. Wszystko jednak wskazuje, że pan Carson nadal będzie miał co robić w domostwie – Jim Carter jest jednym z tych, którzy opowiadali o nowym filmie, zanim ogłoszono początek produkcji.

REKLAMA