HBO nie zapomniało o serialu "Parasite". To będzie oryginalna historia osadzona w świecie znanym z filmu

"Parasite" (Fot. CJ Entertainment)

Minął już ponad rok od wielkiego oscarowego zwycięstwa koreańskiego filmu "Parasite" i pierwszych zapowiedzi, że powstanie serial. Na jakim etapie jest projekt stacji HBO?

10 lutego 2020 roku, tuż po wielkim oscarowym zwycięstwie koreańskiego filmu, okazało się, że HBO tworzy miniserial "Parasite". Pojawiły się różne spekulacje na temat produkcji, w tym że główną rolę zagra Mark Ruffalo. A potem wybuchła pandemia COVID-19 i wszystko ucichło.

Parasite: Serial HBO ma być oryginalną historią

Nie znaczy to jednak, że projekt został skasowany – jak większość seriali telewizyjnych, opóźni się przez pandemię. Adam McKay, producent serialu powiedział w podcaście MTV "Happy Sad Confused" (via ComingSoon), że prace nad "Parasite" trwają i że ekipa "posuwa się z pełną prędkością" do przodu.

Zaprzeczył też plotkom, jakoby miał to być remake filmu. Serial "Parasite", w którego ekipie znajduje się także reżyser filmu Bong Joon Ho, będzie zupełnie nową historią.

– To oryginalny serial. Dzieje się w tym samym uniwersum co film, ale to oryginalna historia, która żyje w tym samym świecie – powiedział.

Parasite serial hbo Mark Ruffalo

"Parasite" (Fot. CJ Entertainment)

McKay nie zdradził żadnych szczegółów na temat projektu, powiedział jedynie, że bardzo się cieszy, iż Bong Joon-Ho jest jego częścią.

– Zwykle, kiedy ludzie mówią "jestem zaszczycony", to dla mnie brzmi jak g**no prawda, ale ja rzeczywiście jestem zaszczycony. I świetnie się bawię – zapewnił.

O fabule i obsadzie serialowej wersji "Parasite" w tym momencie nic nie wiadomo. Była plotka, że jedną z ról dostanie Tilda Swinton, z kolei Mark Ruffalo potwierdził, że on i Bong Joon-ho spotkali się, aby porozmawiać o jego potencjalnym występie. Nie wiadomo jednak, czy cokolwiek z tych rozmów wyszło.

REKLAMA