"Kto zabił Sarę?" dogania "Szpital New Amsterdam". 10 najpopularniejszych seriali kwietnia na Netflix Polska

"Kto zabił Sarę?" (Fot. Netflix)

"Szpital New Amsterdam" pozostaje niepokonany na polskim Netfliksie, ale raczej już niedługo. W kwietniowym top 10 pojawił się kolejny serial, który oglądają wszyscy, czyli "Kto zabił Sarę?".

Które seriale rządziły w marcu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Liderem pozostaje produkcja medyczna "Szpital New Amsterdam". Drugie i trzecie miejsce zajmują "Kto zabił Sarę?" i "Wąż".

10. Ferajna z Baker Street – 43 punkty

Listę otwiera "Ferajna z Baker Street", czyli młodzieżowa wersja opowieści ze świata Sherlocka Holmesa. Niestety, właśnie się okazało, że 2. sezonu nie będzie – Netflix skasował serial, a powodem prawdopodobnie są zbyt słabe wyniki oglądalności.

9. Riverdale – 58 punktów

seriale netflix najpopularniejsze top 10

"Riverdale" (Fot. CW)

Przedostatnie miejsce zajmuje "Riverdale", które po odcinku z 1 kwietnia udało się na dłuższą przerwę. Kiedy dowiemy się, co nowego u Jugheada, Betty, Archiego i Veroniki? Niestety nieprędko – stacja CW ogłosiła, że powrót został przesunięty na 11 sierpnia.

8. Koci domek Gabi – 61 punktów

Skoro święta, to oczywiście seriale dla dzieci. Jednym z tych, które przyciągnęły w Polsce największą publikę w zeszłym miesiącu, jest animacja "Koci domek Gabi", w której Gabi i jej gromadka uroczych kotków z Kiciusiem Pandusiem na czele wspólnie tworzą i przeżywają masę przygód w magicznym świecie.

7. Cień i kość – 69 punktów

"Cień i kość" zadebiutowało pod koniec kwietnia i dało radę przebić się do dziesiątki najchętniej oglądanych seriali miesiąca. Nowy hit Netfliksa to młodzieżowe fantasy, oparte na trylogii "Grisza" Leigh Bardugo. Akcja serialu dzieje się w rozdartym wojną świecie przypominającym klimatem imperialną Rosję, a główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

6. The Crown – 74 punkty

"The Crown" powraca do top 10 blisko pół roku po premierze 4. sezonu. To prawdopodobnie efekt tego, że o serialu ostatnio znów więcej się mówiło, najpierw przy okazji wywiadu Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle, a później śmierci księcia Filipa. Głośne są także kwestie castingowe w związku z planowanymi na lato zdjęciami do 5. sezonu, jak np. potencjalny problem z obsadzeniem księcia Andrzeja.

5. Ginny & Georgia – 126 punktów

"Ginny & Georgia" trzymają się mocno. Komediodramat, w którym Antonia Gentry i Brianne Howey grają specyficzny duet składający się z 15-letniej córki i 30-letniej matki, otrzymał ostatnio zamówienie na 2. sezon, co stanowi dodatkowy argument, żeby go nadrobić.

4. Psi patrol – 201 punktów

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Dzieci uwielbiają "Psi patrol" i nic nie zapowiada, że coś się zmieni w tej kwestii. Kanadyjska animacja zajmuje wysokie miejsca na wszystkich listach Netfliksa, odkąd platforma zaczęła się chwalić swoimi najpopularniejszymi produkcjami.

3. Wąż – 208 punktów

"Wąż" od BBC nie zebrał najlepszych recenzji, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wielomilionowej publiki. Serial opowiadający historię seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja, który wraz ze swoją dziewczyną – graną przez Jennę Coleman – zabijał w latach 70. młodych turystów w Azji, to mocny numer 3 na liście.

2. Kto zabił Sarę? – 249 punktów

"Kto zabił Sarę?", czyli meksykański thriller, którego Netflix w zasadzie nie promował przed premierą, podbija Polskę. 1. sezon pojawił się na platformie pod koniec marca, a "dwójkę" zobaczymy już 19 maja. Jest już trailer i krótki opis: po tym jak w jego ogródku zostaje znalezione tajemnicze ciało, Alex może wrócić do więzienia. W tym samym czasie bohater znajduje informacje, które każą mu sądzić, że jego siostra nie jest osobą, za jaką ją miał. Czy będzie w stanie dokonać swojej zemsty?

1. Szpital New Amsterdam – 282 punkty

"Szpital New Amsterdam" pozostaje niepokonany. Akcja serialu medycznego, który Polacy niezmiennie uwielbiają, dzieje się w "jedynym miejscu na świecie, gdzie jednocześnie mogą być leczeni pacjenci z wirusem Ebola, więźniowie z Rikers i prezydent USA pod jednym dachem". Szef szpitala, dr Max Goodwin (Ryan Eggold) walczy, żeby biurokracja nie miała wpływu na pacjentów i jest zdeterminowany, aby przywrócić starzejący się i cierpiący na braki kadrowe szpital do dawnej świetności. W USA w tym momencie emitowany jest już 3. sezon, na Netfliksie są pierwsze dwa.

REKLAMA