Pierwsze oficjalne zdjęcia z "House of the Dragon". Jak prezentują się bohaterowie spin-offu "Gry o tron"?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Ruszyły zdjęcia do "House of the Dragon", prequela "Gry o tron". HBO pochwaliło się, jak Emma D'Arcy, Matt Smith i inni aktorzy prezentują się w swoich kostiumach.

Tydzień temu mieliśmy pierwszy wyciek z planu "House of the Dragon", a już dziś HBO podzieliło się z fanami oficjalnymi fotkami przodków Daenerys Targaryen.

House of the Dragon: Zdjęcia z prequela Gry o tron

Pierwszy duet to Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa (w tej roli Paddy Considine z "Outsidera", którego na razie nie ma na zdjęciach), i Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, najstarsza córka Viserysa.

On jest potencjalnym następcą tronu i niezrównanym wojownikiem, w którego żyłach płynie prawdziwa smocza krew. Ale mówi się, że kiedy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą... Ona jest córką króla, która lata na własnym smoku i ma valyriańską krew w żyłach. Wielu powtarza, że Rhaenyra ma wszystko z racji swojego urodzenia – problem w tym, że nie urodziła się mężczyzną.

House of the Dragon serial gra o tron zdjęcia

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Drugi duet to Rhys Ifans ("Stacja Berlin") jako Otto Hightower i Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli jego córki Alicent Hightower. On jest namiestnikiem króla, który wiernie służy zarówno królowi, jak i królestwu. Jest przekonany, że największe zagrożenie dla królestwa stanowi Daemon, młodszy brat króla, i jego pozycja następcy tronu. Ona jest najpiękniejszą kobietą w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu – w efekcie posiada zarówno dworski wdzięk, jak i bystrość polityczną.

House of the Dragon serial gra o tron zdjęcia

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Na trzecim zdjęciu mamy z kolei Steve'a Toussainta ("Bo to grzech") jako Lorda Corlysa Velaryona aka Węża Morskiego. Lord Corlys pochodzi z valyriańskiego rodu, równie starego co Targaryenowie. Jest najsłynniejszym morskim awanturnikiem w historii Westeros, a do tego zbudował ród bogatszy od Lannisterów i szczyci się posiadaniem największej floty świata.

House of the Dragon serial gra o tron zdjęcia

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

"House of the Dragon" to prequel "Gry o tron", którego bohaterami są przodkowie Daenerys Targaryen. W serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy czasy początków upadku smoczego rodu Targaryenów. Akcja ma dziać się około 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupiać się na wojnie domowej Targaryenów, tzw. Tańcu Smoków.

Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron").

Premiera House of the Dragon w 2022 roku w HBO

REKLAMA